reklamı kapat

POPÜLER

twitter, satın al

Twitter “satın al” tuşunu test aşamasına soktu [Video]

Twitter üzerinden doğrudan alışveriş yapma imkanı tanıyan “satın al” özelliği test aşamasında. Artık zaman tünelinizde akan markaların tweetlerinde bir adet “satın al” tuşu yer alacak.

“Satın al” tuşuna bastıktan sonra kullanıcılar ürün detayları, kargo bilgileri, onay bölümü gibi seçeneklere ulaşacak. Twitter, yeni ticari özelliğini kullanıma sokmak için şimdilik Fancy, Stripe ve Musictoday gibi firmalarla anlaşmış durumda. Şirketin, test aşaması için çalıştığı isimler arasında ise daha ciddi isimler var. Bunların arasında (RED), Burberry ve The Home Depot’un yanı sıra Pharell ve Eminem gibi müzisyenler bulunuyor.

Twitter, yayınladığı bildiride kullanıcılarının içini rahatlatmayı da unutmamış. Bildiriye göre “ödeme, kargo vb. tüm kullanıcı bilgileri şifrelenmiş bir şekilde korunacak ve kullanıcılar daha sonraki ödemeler için her seferinde aynı bilgileri girmek zorunda kalmayacak.” Elbette bu bilgiler istenildiğinde kullanıcılar tarafından silinebilecek. Twitter üzerinden hızlı bir şekilde alışveriş yapma fikri kullanışlı görünse de yakında zaman tünelimizin, markaların ürünleriyle dolup alışveriş çöplüğüne dönmesi gibi bir ihtimal de mevcut.

VİDEO

İLGİLİ HABERLER