reklamı kapat

POPÜLER

Twitter LOG Tasarım

Twitter tarafından geliştirilen “arama aboneliği” özelliği bulundu

Sosyal medyanın haber alma merkezi konumundaki Twitter tarafından geliştirilen “Arama Aboneliği” özelliği ses getirdi.

Twitter, ortaya çıktığı kadarıyla belirli arama terimlerini sürekli olarak takip etmek isteyenler adına bir “arama aboneliği” olarak geçen özellik geliştiriyor. Bu özellik sayesinde kişiler Twitter’da gerçekleştirdikleri bir arama terimini sisteme kaydedebilecek, daha sonra bu konuda bir tweet atıldığı zaman anında bildirim alabilecek. Özellikle belirli konularda Twitter’da nelerin konuşulduğunu görmek isteyenler ve gazeteciler için güzel görünen özellik, spam içerikler ile dolup taşan genel arama terimleri değil ancak spesifik konularda büyük fayda sağlayabilir. “Arama Aboneliği” özelliğinin henüz ne zaman herkes için kullanıma açılacağı belli olmuş değil.

Twitter bu geçtiğimiz ay hep Elon Musk ile gündeme geldi. Biliyorsunuz Elon Musk, Twitter’ı 44 milyar dolara satın aldı ancak satım alım henüz resmileşmedi. Normalde bu durumun yılın sonuna doğru olması bekleniyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ancak iki haftalarda sürpriz bir duyuru yapan Musk, Twitter anlaşmasının geçici olarak askıya alındığını ve spam/sahte hesapların gerçekten de kullanıcıların yüzde 5’inden daha azını temsil edip etmediği konusunda doğrulama beklediğini açıkladı. Bu doğrulama halen gelmedi. Yapılan hesaplara göre Twitter’ın yüzde 20’den fazlası sahte / spam / bot hesaplardan oluşuyor ve buna elinde kanıt bulunmuyor olmasına rağmen Musk da inanıyor.

Twitter gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın