reklamı kapat

POPÜLER

Twitter’da 7 gün 24 saat canlı yayın dönemi başlıyor

İnternet dünyasında zaten videolar oldukça popüler fakat son zamanlarda normal videolardan ziyade canlı videolara daha fazla talep gösteriliyor. Bu nedenle de Facebook, YouTube ve Twitter gibi sosyal ağ devleri canlı yayınlara daha fazla önem vermeye başlamış durumda. Twitter ise bu olayı bir adım daha ileri götürerek adeta bir televizyon gibi 7 gün 24 saat canlı yayınları mümkün hale getirmeye hazırlanıyor.

Twitter COO ve CFO’su Anthony Noto‘nun belirttiğine göre Twitter’ın canlı yayınlarla ilgili olarak ilginç bir fikri var. Buna göre Twitter’da 24 saatlik canlı yayın döneminin başlayacağı belirtiliyor. Yazılı olarak insanların birbiriyle iletişim kurma ve dünyayla ilgili bilgiler edinme konusunda Twitter’ın öncelikli tercih edilen bir platform olduğunu belirten Noto, artık canlı yayınlarda da daha fazla tercih edilen bir ağ haline gelmeyi hedefliyor. Bu yeni özellikle birlikte başlatılan canlı yayınların gün boyunca kesintisiz olarak yapılabileceği belirtiliyor. Dolayısıyla kullanıcıların gün içerisinde belirli bilgiler edinebilmek adına canlı yayına uğrayıp daha sonrasında çıkmasının mümkün olacağı söyleniyor.

Saatler boyu süren yayınlar içerik üreticiler için de fazladan gelir anlamına geliyor. 15-30 saniyelik geçilemeyen reklamların önemli bir gelir kapısı olacağı ifade ediliyor. Basitçe sosyal bir televizyona dönüşmeye niyetlenen Twitter’ın bu değişimi kullanıcı tarafında nasıl karşılık bulacak bekleyip göreceğiz.

YORUMLAR