reklamı kapat

POPÜLER

OnePlus 3

OnePlus’ın merakla beklenen amiral gemisi telefonu kendisini gösterdi

Akıllı telefon satış listelerin üstlerinde kendisine yer bulamasa da her yıl piyasaya sürdüğü başarılı telefonlarla adından söz ettiren ve telefonları için “amiral gemisi katili” ifadeleri kullanılan OnePlus, bu yıl yine başarılı bir cihazla karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Dört rakamı bölgede uğursuz sayıldığı için direkt olarak 5’e atlayan OnePlus’ın yeni amiral gemisi modeli, sızdırılan çizime bakılırsa teknik özellikleri kadar tasarımıyla da dikkat çekecek. 

Yayınlanan görsellerde dikkati çeken ilk detay elbette çift kamera oluyor. OnePlus yeni amiral gemisiyle birlikte çift kameraya geçiş yaparak iPhone’a meydan okumayı hedefliyor. Siyah renkli olan cihazın arka kısmının hafif kavisli yapıda olduğu görülüyor. Üst kısımda anten çizgileri görülmezken alt kısımda dikkatli bakıldığında anten çizgisinin var olduğu görülebiliyor. Telefonun arka kısmında parmak izi okuyucuya yer verilmiyor. Dolayısıyla parmak izi okuyucusunun ön tarafta karşımıza çıkması bekleniyor.

5,5 inçlik QHD ekran ile geleceği söylenen telefonun Qualcomm Snapdragon 835 işlemciden güç alacağı dile getiriliyor. 6 GB RAM ve 256 GB depolama alanı ile teknik özellik konusunda akıllarda soru işaretine yer bırakmayacağa benziyor. 3.000 mAh pil ile geleceği ileri sürülen cihazın bu özelliklere rağmen sadece 7 milimetre kalınlığında olacağı belirtiliyor. OnePlus 5’in önümüzdeki dönemlerde resmen tanıtılması bekleniyor.