reklamı kapat

POPÜLER

Twitter’da yeni dönem başladı!

Son dönemde önemli değişikliklere imza atan Twitter, yeni bir güncelleme ile artık mikro blog’ta beğendiğiniz tweet’leri direkt mesaj (DM) üzerinden arkadaşlarınızla paylaşmanıza imkan sağlıyor.

Yayınlanan açıklamaya göre sosyal ağın “direkt mesaj” özelliğini ön plana çıkarmak isteyen Twitter, herkese açık şekilde paylaşılan tweet’lerin özel mesaj yoluyla paylaşılmasını mümkün hale getirdi. Bunun için iOS ve Android mobil uygulamalarında ilgili tweet’in üzerine birkaç saniye basarak, web platformunda ise üç nokta simgesine tıklayarak açılan menüde “Direkt mesaj ile paylaş” seçeneğini işaretlemeniz yeterli.

twitter_1

Geçtiğimiz hafta tüm kullanıcılar için DM üzerinden link paylaşımına imkan sunan Twitter, son hamlesiyle gelecek planları hakkında ipuçları veriyor diyebiliriz. Öyle ki büyük umutlarla geliştirilen ancak beklenen ilgiyi bir türlü görmeyen direkt mesaj özelliğini daha kapsamlı ve kullanılabilir hale dönüştürmek isteyen mikro blog, böylelikle mobil mesajlaşma uygulamaları arasındaki yerini alarak, rekabete ortak olmayı hedefliyor. Diğer taraftan 2015 yılında gelecek DM üzerinden grup sohbet özelliği, bu yöndeki düşünceleri güçlendiriyor.

YORUMLAR