reklamı kapat

POPÜLER

iOS 8, eski iPhone ve iPad’de halen yavaş çalışıyor

Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde yaptığımız haberimizde iOS’e yeni gelen güncelleme 8.1.1 ile eski iOS cihazlarının daha stabil hale getirileceğini ve işlemlerin hızlanabileceğini sizlere aktarmıştık. Ancak yapılan testler gösteriyor ki yeni güncellemeyle gelen düzeltmelerle bile iPhone 4S ve iPad 2 yavaş çalışmayı sürdürüyor.

Arstechnica‘nın yaptığı testlere göre iOS 8.1.1 güncellemesi, iOS 8’e göre biraz da olsa uygulama açılış hızlarını artırıyor. Ancak bu değerleri iOS 7 ile kıyasladığımızda karşımıza bambaşka bir tablo çıkıyor. Çünkü iOS 7.1.2 güncellemesi sistemin açılma hızı da dahil olmak üzere uygulama açılış hızlarında yeni iOS’u geride bırakıyor.

İşletim sistemi sürümlerine göre uygulamaların açılış hızları
ios 8.1.1
Farklar saniyelerle ölçülse de yeni çıkan bir yazılımın eskisine göre daha yavaş çalışıyor olması eski iPhone ve iPad’leri kullanmaya devam eden kullanıcıların canını sıkacak gibi görünüyor. Eğer halen iOS 7’ye sahip bir cihazınız varsa ve yeni versiyona geçişte hız konusunda kafanızda soru işaretleri bulunuyorsa, hazırlanan tablo konu hakkında fikir verecektir.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“iOS 8, eski iPhone ve iPad’de halen yavaş çalışıyor” için bir cevap

  1. Yusuf dedi ki:

    Bir daha asla iOS güncellemesi yapmayacagim. Su an iPad 3’üm resmen kaplumbagaya döndü. Ve iOS 8.4 yüklü..