reklamı kapat

POPÜLER

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey, Walt Disney’in yönetim kuruluna seçildi

Twitter‘ın kurucusu Jack Dorsey, yayınladığı mesaj ile eğlence dünyasının başarılı şirketlerinden Walt Disney‘in yönetim kuruluna seçildiğini bildirdi. Firmaya farklı bir soluk kazandıracağı düşünülen CEO’dan beklentiler büyük.

Dünyanın en büyük sosyal ağlarından Twitter ve mobil ödeme sistemi Square’in mimarlarından Jack Dorsey, Walt Disney’in yeni yönetim kurulu üyesi oldu. Görevi eski Cisco Systems teknoloji şefi Judith L.’den alan genç CEO, 18 Mart 2014’teki yeni seçimlere kadar bağımsız şekilde çalışmalarını sürdürecek. Resmi hesabından Walt Disney’in ünlü “Hayal edebilirseniz yapabilirsiniz. Her şeyin bir fareyle başladığını hiç aklınızdan çıkarmayın.” sözüne atıfta bulunan Dorsey, ekibin parçası olmaktan ötürü onur duyduğunu dile getirdi.

Diğer taraftan şirketleri adına açıklamada bulunan CEO Robert Iger, Jack Dorsey’nin sosyal medyada çığır açan girişimci ruhuna vurgu yaparak kendilerine katacağı bakış açısının fazlasıyla değerli olduğunu, katkılarıyla daha fazla kişiye ulaşarak müşterileriyle yakın ilişki kuracaklarını belirtti. Böylelikle kariyerinde önemli bir unvan daha elde eden genç yönetici bakalım Walt Disney’in beklentilerini karşılayabilecek mi.

 

 

YORUMLAR