reklamı kapat

POPÜLER

Twitter’ın yeni görünümüne ısınamayanlara müjde

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Twitter yeni bir görünüme kavuştu. Fakat bu değişim herkes tarafından benimsenmedi. Kai Brueckers hazırladığı Chrome eklentisiyle bu probleme çözüm sunuyor.

Advertisement

İnternet siteleri belli aralıklarla tasarımsal değişikliklere gidiyor. Bu çalışmaların ardından platformun daha kullanışlı ve güncel bir hal alması amaçlanıyor. Fakat yapılan değişiklikler kimi zaman arzu edildiği kadar hızlı bir şekilde benimsenmiyor. Hele de tasarım konusunda herhangi bir problem yokken değişiklik yapılmışsa, kullanıcılar eski versiyona duydukları özlemi dile getirmeden edemiyor.

Twitter’ın yaptığı tasarım değişikliği de tam anlamıyla benimsenmedi diyebiliriz. Bunun en büyük nedeni olarak ise Twitter’ın çözmesi gereken ve uzun zamandır dile getirilen önemli problemler gösteriliyor. Kullanıcıların büyük bir çoğunluğu Twitter’da maruz kaldıkları hakaret, taciz veya nefret söylemlerinden fazlasıyla şikayetçi. Platform bu problemleri etkili bir şekilde çözmek yerine sorunsuz bir şekilde çalışan tasarımı değiştirince yapılan değişiklikler itici gelmeye başladı.

Kai Brueckers hazırladığı Twitter Debubbler ile platformu eski görüntüsüne kavuşturuyor. Bunun için internet tarayıcısı olarak Google Chrome’u tercih etmek ve eklenti mağazasından Twitter Debubbler’ı indirmek gerekiyor. Eklenti aktif hale getirildiğinde Twitter alıştığımız eski görüntüsüne kavuşuyor. Bahsi geçen eklentiye buradan hızlıca ulaşabilirsiniz.