reklamı kapat

POPÜLER

Under Armour, 3D yazıcıyla üretilen fütüristik ayakkabısını tanıttı

3D yazıcı inşaat sektöründen sağlığa kadar birçok alanda kullanılıyor. Ancak 3D yazıcıların en kişisel kullanım alanı giysiler oluyor. Üreticiler 3D yazıcıların sunduğu esnek yapı ve üretim kolaylığı sayesinde birbirinden farklı kıyafet, ayakkabı veya aksesuarlar üretebiliyor. Dünyaca ünlü spor odaklı ürün ve ayakkabı üreticisi olan Under Armour da 3D yazıcıyla ürettiği yeni spor ayakkabıyı tanıttı.

Öncelikle şunu belirtmek gerekiyor ki tanıtılan bu ayakkabı Under Armour için bir ilk değil. Şirket geçtiğimiz yıl 3D yazıcıyla ürettiği bir ayakkabı modelini duyurmuştu. Alışıldık spor ayakkabı tasarımlarından fazla uzaklaşmayan ArchiTech isimli bu ayakkabı, sınırlı sayıda üretilmişti. ArchiTech Futurist isimli bu yeni ayakkabı ise ArchiTech’in biraz daha gelişmiş bir versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Genel hatlarıyla ayakkabılar birbiriyle benzerlik gösterse de adından da anlaşılabileceği üzere ArchiTech Futurist daha fütüristik çizgilere sahip. Rahat bir kullanım sağlaması için gövdesinde bazı geliştirmelerin yapıldığı ayakkabının iç kısmında da yine konfor odaklı düzenlemelere gidildiği belirtiliyor.


ArchiTech Futurist’te bağcıklar kullanılmıyor ve bunun yerine fermuar kullanılıyor. Böylece ayakkabıyı giyip çıkartmak çok daha kolay oluyor ve bağcıkları bağlamakla vakit kaybedilmiyor. 300 dolar fiyat etiketiyle meraklılarını bekleyecek olan ayakkabının 30 Mart 2017’de satışa sunulacağı belirtiliyor.