reklamı kapat

POPÜLER

Uygun fiyata güçlü performans arayanlara; General Mobile GM 9 Plus incelemesi

TASARIM

GM 9 Plus’ın en dikkat çeken özelliklerinden biri göze hoş gelen tasarımı. Ön ve arka tarafında cam malzemelerin tercih edildiği telefonun gövdesinde ise alüminyum malzemesi tercih ediliyor. Metal ve camın bir araya gelmesi telefonun şık bir tasarıma sahip olmasını sağlıyor. Telefonun önünde ve arkasında Corning Gorilla Glass 3 cam kullanılıyor. Çentikli bir tasarıma sahip olan telefonun sağ tarafında güç tuşu, sol tarafında ise ses tuşları yer alıyor. Telefonun sağ tarafında yer alan kırmızı renkteki güç tuşu aynı zamanda kameraya da hızlı erişilmesini sağlıyor. Kameraya hızlıca ulaşmak için bu tuşa iki kez basılması yeterli oluyor.

Bu tuşun kırmızı renkte olması açıkcası biz beğendik. Gövde rengi siyah renkte olan telefonun yuvarlatılmış hatları ise eldeyken konforlu bir kullanım deneyimi sunuyor. Alt tarafında USB-C bağlantısının yer aldığı telefonun üst kısmında ise 3.5 mm kulaklık girişi mevcut. Telefonun sol kısmında SIM kart/microSD kart girişi olduğunu da unutmadan söyleyelim. Telefonun arkasında yer alan parmak izi sensörü ise hızlı bir şekilde çalışıyor. Bu arada kutu içeriğinden arka bir silikon kapakta da çıkıyor. Bu kapak sayesinde telefonu darbelere karşı korumak mümkün. GM 9 Plus’ta ne yazık ki stereo hoparlörler yer almıyor. Telefonun alt kısmında karşımıza çıkan hoparlörler ortalama bir performans sergiliyor.

Pro modelinde 6 inç AMOLED ekran tercihinde bulunan General Mobile Plus modelinde 6,23 inç IPS LCD ekran tercihinde bulunuyor. Pro modelinde Dolby Vision desteği sunan General Mobile, bu modelde Dolby Vision teknolojisine destek vermiyor. 405 ppi piksel yoğunluklu bir ekrana sahip olan telefon sunduğu görüntü kalitesiyle beğenimizi kazandı. Plus modelinde çerçeveli bir tasarım dili kullanan General Mobile biraz önce de belirttiğimiz gibi yeni modelde çentikli bir tasarım kullanıyor ve bu şekilde daha iyi bir ekran deneyimi sunuyor.