reklamı kapat

POPÜLER

Vestel

Vestel, Avrupa’daki ilk tablet tasarımı ve üretimini yaptı

Vestel, yeni ürünlerini CeBIT Eurasia 2013’de tanıttı. Tanıtılan yeni ürünler arasında Vestel City’deki Ar-Ge uzmanları tarafından gerçekleştirilen 10 inçlik tablet ve dünyanın en büyük (110 inç) Ultra HD çözünürlüklü televizyonu da yer alıyor. Endüstriyel, mekanik ve elektronik tasarımı Vestel Ar-Ge birimleri tarafından Vestel’in fabrikalarında yapılan 10 inçlik tablet, metal gövdesiyle şık bir tasarıma sahip. Full HD çözünürlüklü IPS ekranın, aynı anda dört işlem yapabilen işlemcinin, geliştirilmiş arka kameranın ve yüksek hızlı internetin kullanıldığı tabletin aralık ayında 500-600 TL’den satışa sunulması bekleniyor.

65 inçlik akıllı tahta ile Vestel’in eğitime özel olarak geliştirdiği yazılım sayesinde ders içeriklerine (videolar, sunumlar vb.) ulaşmak mümkün. Kullanıcılar akıllı tahta üzerinden çalışma sayfalarına geçiş yapabilecekleri gibi standart çizim işlemlerinde de bulunabilecek. Üzerinde yapılan çalışmaları saklayıp e-posya ile göndermenize de imkan tanıyacak akıllı tahtada opsiyonel olarak beyaz tahtada tahta kalemi, yeşil tahtada ise tebeşirle yazılabileceğini ifade edelim.

Vestel Smart Center‘ın sahip olduğu Follow Me özeliği ise kullanıcıların televizyondaki dijital yayınları tabletlerine ve akıllı telefonlarına taşıma imkanına sahip olmasını sağlıyor. Kullanıcılar bunun yanında elektronik program rehberi (EPG) ile televizyon kanallarının yayın akışı bilgisine ulaşabiliyor. Facebook ve Twitter üzerinden programlar hakkında yorumlar yapabiliyor, Media Share özelliği ile resim, video ve müzik dosyalarını tek bir hareketle TV’ye aktarabiliyorsunuz.