reklamı kapat

POPÜLER

Vestel SMART 50PF7055 incelemesi

İYİ BİR AKILLI TELEVİZYON SATIN ALMAK İSTİYOR ANCAK GEREKSİZ OLACAĞINI DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ EKSTRA ÖZELLİKLERE PARA VERMEK İSTEMİYORSANIZ VESTEL İMDADINIZA YETİŞTİ. BÜTÇENİZİ ZORLAMADAN DA DEV BİR AKILLI TELEVİZYON SATIN ALABİLİRSİNİZ

Yerli üreticiler yeni teknolojilere adapte olmakta artık eskisi gibi geç kalmıyor. Hatta Vestel’in incelememize konu olan televizyonunda olduğu gibi kimi noktalarda rakiplerinin çok çok daha ötesine geçmeyi bile başarıyor. Birçok yeni nesil televizyon gibi Vestel de akıllı televizyon özelliklerine önem veriyor ve bunları öne çıkaran tanıtım kampanyaları yürütüyor. Böyle yapmakta da sonuna kadar haklı çünkü Vestel Smart TV’lerin uygulama içeriği halihazırda hiçbir başka markada yok. Tam Türk kullanıcısına yönelik bir içerik oluşturmayı başaran Ar-Ge ekibini kutlamak gerek. Bir Türk ailesinin evindeki televizyonda neye ihtiyaç varsa Vestel Smart TV onları sunuyor. Üstelik bunları ciddi bir fiyat avantajıyla tüketicilere ulaştırıyor. 50 inçlik SMART 50PF7055 belki kimi teknik özellikleriyle ve 3D desteğinin olmamasıyla büyük rakiplerinin gerisinde kalıyor ama sahip olduğu artılarla çok ciddi bir alternatif olmayı başarıyor.

DIGITURK VE D-SMART
Vestel SMART 50PF7055’in tasarım ve malzeme kalitesinde fiyatı oldukça rol oynamış görünüyor. Aradığınız, herkesin dikkatini çekecek, “ben buradayım” diyecek bir televizyonsa yanlış ürüne bakıyorsunuz. Televizyon tasarım olarak oldukça sıradan. Siyah rengin hakim olduğu kasanın malzemesi plastikten ve pek estetik göründüğünü söylememiz zor. Ekranı saran çerçeve yaklaşık 2 cm genişliğinde, televizyonun kalınlığı ise 42 mm seviyesinde. Yani rakipleriyle kıyaslandığında çok da kalın değil. Televizyonun üzerinde durduğu ayak da plastik malzemeden üretilmiş. Özetle, tasarım ve malzeme kalitesinde 50PF7055’in ortalama bir yerde durduğunu söyleyebiliriz. Üç HDMI ve iki USB girişi olan televizyonda uydu bağlantısı da var. Dahili bir uydu alıcıya sahip olan televizyona doğrudan çanak anteninizden gelen kabloyu bağlayarak yayınları izlemeye başlayabiliyorsunuz. Vestel’in anlaşmaları sayesinde harici bir alıcıya ihtiyaç duymadan, doğrudan modül kullanarak Digiturk ve D-Smart yayınlarını takip edebiliyorsunuz. Bunun da çok önemli bir avantaj olduğu görmezden gelinemez. Vestel SMART 50PF7055 USB girişine bağlayacağınız bellek veya sabit disklere kayıt da yapabiliyorsunuz. Bu kayıtları yayın saatlerine göre programlayabilmeniz de mümkün. Televizyon, görüntü kalitesiyle dünyanızı değiştirmeyi vadetmiyor ancak kategorisi ve fiyat aralığına göre oldukça tatminkar olduğu gerçek. Vestel’in patentli Pixellence teknolojisi görüntüler üzerinde bariz farklar yaratmayı başarıyor. Bunun yanında arka ışık seviyesi ve kontrast ayarları da görüntü üzerinde gözle görülür farklar yaratıyor. İki adet 8 Watt’lık hoparlör orta karar bir ses veriyor. Ses seviyesi yükseldiğinde bozulmalar ve patlamalar başlıyor. Normal ses seviyesinde kullanırken de bass’ların yetersizliği dikkat çekiyor. DLNA destekli SMART 50PF7055, Vestel’in akıllı telefon ve tabletlerle uyumlu uygulamalarıyla kontrol edilebiliyor. Hem iOS hem de Android versiyonu bulunan uygulamalar, kontrolün yanı sıra içerik oynatmaya da izin veriyor. Televizyonun medya oynatıcısı harici bir oynatıcıya ihtiyaç duymayacağınız kadar iyi. Format seçmiyor ve Türkçe altyazı desteği var. Altyazının konumu, büyüklüğü ve senkronunu ayarlayabiliyorsunuz. Televizyonda 3D desteği yok; bize sorarsanız ihtiyaç da yok.