reklamı kapat

POPÜLER

ViewSonic VSD220 Smart Display, monitörle Android’i buluşturuyor

Görüntüleme teknolojilerinin önemli isimlerinden olan ve Amerikan pazarında liderliğini sürdüren ViewSonic, düzenlediği basın toplantısıyla yeni ürünlerini basın mensuplarına tanıttı. ViewSonic’in yeni ürünleri arasında en çok dikkat çeken, Android’li bir hepsi-bir-arada bilgisayar olan VSD220 Smart Display oldu. Full HD çözünürlüklü, 22 inç büyüklüğünde bir monitör olan cihaz, Android 4.0 işletim sistemi ve ekranının dokunma destekli olması sayesinde bir masaüstü bilgisayar gibi de kullanılabiliyor. Tam boy USB girişleri sayesinde hafızasını dilediğiniz kadar artırabileceğiniz VSD220, USB’li veya kablosuz klavye/fareleri de destekliyor.
Viewsonic VSD220 Smart Display

HDMI ve DisplayPort bağlantıları sayesinde harici cihazlara bağlanabilen VSD220 üzerinde, microSD kart ve Ethernet girişi, 1,3 megapiksel çözünürlüklü web kamera ve mikrofon da bulunuyor.

Alternatif bir kullanım modeli sunmasından ötürü ilgi çekecek gibi görünen Smart Display, Android işletim sisteminin 4.0 Ice Cream Sandwich sürümüyle çalışıyor. İnce kasası içinde çift çekirdekli, ARM tabanlı TI OMAP 4 işlemci ve dört çekirdekli görüntü işlemcisi yer alıyor. Müzik ve diğer uygulamalar için harici bir hoparlöre de ihtiyacınız yok, çünkü cihazın dahili SRS Premium hoparlörler mevcut. Monitör/bilgisayarın yaklaşık 1.200 TL fiyatla satışa sunulması bekleniyor.
Viewsonic Pro9000
ViewSonic’in Pro9000 adını taşıyan Lazer-LED hibriti projektörü, normalde lambalı projektörlere göre daha geride olan renk doğruluğu ve kontrastı onlarla yarışır bir seviyeye çıkarıyor. 100.000:1 dinamik kontrast ve Full HD çözünürlük desteği sunan cihaz, ev sineması keyfini daha çevre dostu bir teknolojiyle buluşturuyor. Dual HDMI, Komponent (VGA), Kompozit ve S-video girişlerine sahip projeksiyonun dahili hoparlörü de bulunuyor; bu sayede harici bir ses sistemine ihtiyaç duymadan film izleyip, sunum yapılabiliyor. Pro9000’in Avrupa satış fiyatı 1.999 euro, Türkiye’de ise 5.000 TL’nin üzerinde fiyatlarla satılıyor.