reklamı kapat

POPÜLER

Vivo X Flip ve Vivo X Fold 2 LOG Görsel

Vivo X Flip ve Vivo X Fold 2 modelleri yolda bulunuyor

 - Güncelleme: 30 Mart 2023 11:36

Vivo X Flip ve Vivo X Fold 2 modelleri yolda bulunuyor. Firma katlanabilir telefon pazarında vites yükseltiyor.

Türkiye’de sattığı ürünlerinin hepsine buradan ulaşabileceğiniz Vivo, geçtiğimiz yıl Türkiye’de resmi olarak satmadığı ilk katlanabilir telefonu Vivo X Fold ile ses getirmişti. Gövde yapısı ile yatay katlanabilir telefonların karşısına çıkan cihazın üstüne ise Vivo X Fold+ dahil edilmişti. Şimdi ise 2023’ün katlanabilir telefonları Vivo X Flip ve Vivo X Fold 2 gündemde yer alıyor. Yıl bitmeden lanse edileceği ancak halen tam olarak ne zaman geleceği bilinmeyen modellerden Vivo X Flip, Samsung Galaxy Z Flip4 ve OPPO Find N2 Flip gibi dikey katlanabilir yapıda olacak. Arkasında yuvarlak bir kamera modülü kullanılacak telefon, bu modülün hemen altında büyük sayılacak bir dış ekran taşıyacak. Vivo X Fold 2 ise Galaxy Z Fold4 gibi yatay katlanabilir yapıda olacak. Gücünü Snapdragon 8 Gen 2 işlemciden alacak telefon, son paylaşımlara göre 120W hızlı şarj destekli 4.800 mAh pil üzerine kurulacak. Telefonda aynı zamanda 50W kablosuz şarj ile 10W ters kablosuz şarj da olacak. İnce ve hafif olacağı iddia edilen Vivo imzalı model, parmak izi sensörünü ekranına entegre edecek ve ZEISS imzalı kamera sistemleriyle ses getirecek. Vivo bu yeni katlanabilir telefon modellerini Türkiye’de satışa sunar mı?” sorusunun cevabı ise henüz bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pazara son çıkan model Vivo X Fold+, teknik olarak hatırlamak adına gücünü Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemciden alıyor ve 80W hızlı şarj destekli 4.730 mAh pil taşıyor. Bu pil 50W kablosuz şarj desteğiyle de hızlı şekilde doldurulabiliyor. Zeiss imzalı kamera sistemine sahip olan Vivo X Fold+, arkasında spesifik olarak OIS’e sahip 50 megapiksel ana + OIS’e sahip 8 megapiksel 5x periskop + 12 megapiksel portre + 48 megapiksel ultra geniş açı kameraları bir araya getiriyor. Telefonun önünde ise 16 megapiksel selfie kamerası bulunuyor.

İçinde UTG ile korunan 8 inç 120 Hz OLED, dışında ise 6,53 inç 120 Hz OLED ekran yer alan katlanabilir telefon, bu iki ekrana da entegre ultrasonik parmak izi sensörü yerleştiriyor. En üstte 12 GB RAM ile alınabilen ve 256 / 512 GB depolama sunulan X Fold+, şimdilik sadece Çin pazarında yer alıyor ve başlangıç fiyatı yaklaşık 1.400 dolar seviyesinde bulunuyor.

Vivo X Flip ve Vivo X Fold 2 katlanabilir telefon modelleri yanında bunlar da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display