reklamı kapat

POPÜLER

Golf R 400

Volkswagen’dan 395 beygir güç üreten Golf R 400 konsepti

Bu sene 40. yılına giren Volkswagen Golf artık klasik unvanını hak etmiş durumda. Bu hafta Şanghay Otomobil Fuarı‘nda görücüye çıkan Golf R 400 konsepti, Golf’ü klasik yapan tüm detayları son teknolojiyle buluşturarak Golf’ün bu unvanı hakkıyla elde ettiğini ortaya koyuyor. Golf R, normalde 295 beygir üretmesi beklenen 2 litrelik turboşarj motoruyla 395 beygir üretiyor.

Golf R 400
6 ileri vitesli DSG şanzımandan güç alan araç dört çekişli. Volkswagen’in sadece 3,9 saniyede 0’dan 100 kilometreye çıkabildiğini iddia ettiği otomobil 280 km/s hıza ulaşabiliyor. Güçlendirilmiş krank kutusu ve turboşarj sayesinde 450 nm tork sağlayan motor, 3 kapılı bir hatchback modeli için epey etkileyici.

Golf R 400
Temel alınan Golf R modelinden 20 mm daha geniş bir gövdeye sahip olan R 400’de karbonfiber parçalar tercih edilerek 45 kilogram hafifleme sağlanmış. Aracın içinde ise her şey deri ve Alcantara kumaşla kaplanarak lüks bir his verilmiş. Ancak limon sarısı dikişler herkesin hoşuna gitmeyebilir.

Normalde bu tip konsept araçlar uçuk fikirleri ve uygulamaları bir araya getiren denemeler niteliğinde olsa da Volkswagen Golf R 400’ü gerçekten seri üretime almayı planladığını açıkladı. Aracın fiyatı veya hangi pazarlarda piyasaya çıkacağı konusunda ise herhangi bir açıklama yapılmadı.