reklamı kapat

POPÜLER

Wacom Cintiq 13HD Touch

Wacom Cintiq 13HD’nin dokunmatik versiyonu geliyor

Wacom, yaklaşık iki yıl önce duyurduğu Cintiq 13HD’nin dokunmatik versiyonunu tanıttı. Endüstriyel tasarımcılar, fotoğraf sanatçıları ve görüntü editörlerine yönelik geliştirilen Wacom’un en yeni çizim tableti Cintiq 13 HD touch, hem Mac hem de PC bilgisayarlarla uyumlu şekilde çalışıyor.

Ayarlanabilir tablası masa üstüne ya da diz üstüne konduğunda düz, 22 derece, 30 derece ve 50 derece olmak üzere toplam dört ayardan birinde kullanılabilecek şekilde optimize edilen tablet, 16,7 milyon rengi görüntüleyebiliyor. 1920×1080 piksel çözünürlüklü 13,3 inçlik dokunmatik ekrana sahip olan tablet, 2048 basınç hassasiyeti seviyesi ile eğim tanıma özelliklerini sunan Pro Pen’le birlikte geliyor. İş akışını ve verimliliği daha da iyileştirmek için, sık kullanılan kısa yol tuşlarının kullanıldığı Cintiq 13HD touch’ta dört adet kişiselleştirilebilir ve uygulamaya özel ExpressKeys ve Rocker Ring seçeneği bulunuyor. Yeni Cintiq 13HD touch bu ayın ilk günlerinde Wacom’un e-mağazasında ve diğer seçkin perakendecilerde 999.95 dolardan satışa sunulacak.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Wacom Cintiq 13HD’nin dokunmatik versiyonu geliyor” için 3 cevap

  1. Çağrı Bostancı dedi ki:

    Neyse ki 1000 dolar değilmiş.

  2. Hasan Civelek dedi ki:

    dokunmatik kısmını anlamadım. Bu cihaz zaten kalemle ekran üzerinde işlem yapmaya yaramıyor muydu? kalem kullanmadan istemeden elimiz değdiğinde sorun çıkmıyordu, şimdi elle dokununca da mı algılıyor?

  3. Engin dedi ki:

    Kalem ekrana yaklaştığından dokunmatik devre dışı kalıyor, fakat kalemi elinizde tutarken uç kısmı ekrana uzak olduğundan dolayı büyütme, küçültme, kaydırma gibi hareketleri dokunmatik olarak yapabiliyorsunuz.