reklamı kapat

POPÜLER

Wii U, PlayStation 4’ü 3 yıl geriden takip ediyor

2012 yılında piyasaya sürülen ancak düşük donanımıyla rakiplerinin gerisinde seyreden ve satın almayı sağlayacak derece iyi oyunlara çok fazla sahip olmayan Wii U, geçen uzun zamanın ardından nihayet 10 milyon satış rakamına ulaşmayı başardı.

Açıklanan rakamlara göre nisan ve haziran ayları arasında 470 bin satış yapan Wii U, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre satışlarda 40 bin adet düşüş yaşasa da 10 milyon satış rakamına erişmesine yetti. PlayStation 4 bu rakama 1 yıldan kısa sürede ulaşırken Wii U’nun neredeyse 3 yıl sonra bu barajı geçmesi ise dikkat çekici. Konsolun kendi vatanında değil de Amerika’da daha çok satması da ilginç detaylardan bir diğeri.

Sonuç olarak Wii U’nun çok başarılı bir grafik çizdiğini söylemek mümkün değil. Kendisinden neredeyse 1 yıl sonra piyasaya sürülen PlayStation 4’ün 22 milyonu geçtiğini düşünürsek Wii U’nun katetmesi gereken daha çok yol var. Ayrıca daha şimdiden satışlarda bazı düşüşlerin yaşanması Nintendo’nun dersini daha iyi çalışması gerektiğini gösteriyor.