reklamı kapat

POPÜLER

will.i.am

will.i.am’in arama yapabilen akıllı saati temmuzda geliyor [Video]

On parmağında on marifet olan müzisyen will.i.am, teknoloji ve tasarıma ne kadar meraklı olduğunu her fırsatta gösteriyor. Daha önce iPhone’u fotoğraf makinesine çeviren bir kılıf tasarlayan sanatçı ayrıca “Kreatif İnnovasyon Yöneticisi” unvanıyla Intel‘de çalışıyor. will.i.am şimdi de akıllı bir saat tasarladığını ve saatin temmuz ayında piyasaya sürüleceğini açıkladı. Üstelik tanıtılan özellikler gerçekse, will.i.am bu işe de ciddi kafa yormuş demektir.

Tasarladığı saati gösterişli bir etkinlikle tanıtmak yerine bir talk show’da göstererek şaşkınlık yaratan will.i.am’in açıklamasına göre bu akıllı saati kendi kurduğu firma üretmiş. Görüntülerde saati net bir şekilde göremesek de, müzisyenin saat üzerinde ekranlar arasında geçiş yaptığı anlaşılıyor. Sanatçı bu saatin müzik depolamak ve oynatmanın yanı sıra Facebook, Twitter ve Instagram’a erişim sağladığını belirtiyor, ancak bizce bu ürünün en etkileyici tarafı akıllı telefona bağlanmadan arama yapabilmesi.

will.i.am
Yine videoda görüldüğü kadarıyla saat bileklik şeklinde tasarlanmış ve üzerinde hafif kavisli bir ekran bulunuyor. Yazılım ve arayüzle ilgili herhangi bir fikir edinemesek de, işletim sisteminin de will.i.am’in firmasına özel olduğunu tahmin ediyoruz.

Giyilebilir teknolojiye olan ilgisini her fırsatta dile getiren will.i.am, bu alana özellikle estetik açıdan katkıda bulunmak istediğini 2013’te belirtmişti. Temmuz ayında piyasaya sürülmesi beklenen saatin Türkiye’ye gelip gelmeyeceğini bilmiyoruz, ancak arama yapabilen bu göz alıcı saat bizi kesinlikle heyecanlandırdı. Bakalım teknolojik tasarımların devamı gelecek mi.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“will.i.am’in arama yapabilen akıllı saati temmuzda geliyor [Video]” için bir cevap

  1. cuneyt karaca dedi ki:

    bu adama bayılıyorum ..