reklamı kapat

POPÜLER

Windows 7 raflardaki yerini aldı

GÜNLÜK İŞLERİNİZ ARTIK DAHA KOLAY
Günlük işlerinizi daha hızlı ve kolay yapmanızı sağlayacak olan Windows 7, özellikleri arasında bulunan Windows Arama ile Başlat menüsünden sadece birkaç kelime girmenizin ardından bilgisayarınızdaki belgelere, e-postalara, müziklere veya herhangi bir dosyaya anında ulaşabilmenizi mümkün kılıyor. Ayrıca, gelişmiş görev çubuğu ile dosyaları açıp bilgisayarınızda eskisine nazaran daha hızlı gezebilir, Jump List ile düzenli olarak kullandığınız dosyaları yalnızca iki tıklamayla açabilirsiniz. Açık pencereleri yeniden boyutlandırmak ve düzenlemek için kullanıcılara yeni yollar sunan Windows 7, örneğin Snap özelliği ile iki pencereyi ekranın karşılıklı iki kenarına doğru iterek düzgün bir şekilde yan yana getirebilmenizi sağlıyor. Ayrıca, bir pencereye tıklayıp fareyi salladığınızda diğer pencereler küçülerek size rahat bir çalışma ortamı yaratıyor.

KULLANIŞLI ÖZELLİKLER
Play To özelliğine sahip olan Windows 7, bilgisayarınızdan ev bilgisayarınıza bağlı olan dijital kameralar veya Wi-Fi müzik sistemleri gibi medya aygıtlarına müzik, fotoğraf ve video gibi dokümanları kolayca gönderebilmenizi mümkün kılıyor. Ayrıca, daha önceleri de sizlere aktardığımız gibi Multi-Touch, yani çoklu dokunmatik teknolojisini destekleyen Windows 7, böylece daha eğlenceli ve kolay bir kullanım sunuyor. DirectX 11 teknolojisi ile de oyunlarda üstün performans sağlayabileceğiniz Windows 7, elbette Windows Media Center’a da yenilikler getiriyor. Türkiye’ye özel fiyatlarla kullanıcılara sunulan Windows 7, yukarıda da belirttiğimiz gibi dört farklı sürüm ile raflardaki yerini alıyor. Kullanıcılar bu sürümlerden Windows 7 Home Basic için 123 dolar, Windows 7 Home Premium için 145 dolar, Windows 7 Professional için 236 dolar ve Windows 7 Ultimate için ise 250 dolar ödeyerek Windows 7 işletim sistemine sahip olabilirler.

DENEY 7 YARIŞMASI SONUÇLANDI
Daha önce burada sizleri haberdar ettiğimiz Deney 7 yarışması, Windows 7 lansmanı sırasında açıklandı. İnternet ortamında 7 gün boyunca arkadaşlarından destek alarak birbirinden zorlu 77 görevi tamamlayan Deney 7 birincisi ise Nazlı Çelebi oldu. 20 bin TL’lık ödülün sahibi olan Nazlı Çelebi, “Windows 7 ve Internet Explorer 8 gibi Microsoft teknolojileri ile gerçek yaşamdaki birçok işi internet’te yapmak çok keyifliydi. Bana destek veren arkadaşlarıma, aileme ve Microsoft ekibine teşekkür ediyorum” dedi.