reklamı kapat

POPÜLER

Windows Phone’a veda zamanı; Bill Gates bile Android’e geçti!

Windows’u kuran ve teknolojinin günümüzdeki haline ulaşmasında büyük etkisi olan Bill Gates, Windows Phone inadından vazgeçmiş gibi görünüyor. Ünlü isim katıldığı son röportajında farklı bir telefon kullanmaya başladığını ifade etti.

Yaklaşık yedi sene önce piyasaya sürülen Windows Phone‘a olan ilgi giderek azalıyor. Akıllı telefon piyasasındaki rekabet Android ve iOS arasında yaşanıyor. Görünen o ki Bill Gates de bu gerçeğin farkına varmış. Gates geçtiğimiz pazar günü Fox News’ta program yapan Chris Wallace‘a konuk oldu. Bu röportajda Windows ürünleri kullanmaya devam ettiğini dile getirdi. Ancak bu istikrarın bir istisnası vardı: Windows Phone. Bill Gates bu noktada ufak bir açıklamada da bulundu. Android işletim sistemli bir telefon kullanmaya başladığını fakat bu cihazda çok sayıda Microsoft yazılımının yer aldığını dile getirdi. Onun bu sözleri herkesin aklına Samsung Galaxy S8 Microsoft Edition‘ı getirdi. Röportajı gerçekleştiren Chris Wallace araya bir Apple sorusunu dahil etmeyi ihmal etmedi. Bu sayede Gates’in hala iPhone kullanmaya sıcak bakmadığı anlaşıldı.

Elbette bu durum pek şaşırtıcı değil. Aksine Bill Gates ve ailesinin Apple ürünlerine pek sıcak bakmadığı bir süredir biliniyor. Melinda Gates birkaç sene önce evlerinde hiçbir Apple ürünü olmadığını dile getirmişti. Ardından Bill Gates çocuklarının kendisinden hiçbir zaman Apple ürünleri istemediğini ifade etmişti. Dolayısıyla Windows istikrarından taviz vermeyen ailenin Android telefona geçişi fazlasıyla dikkat çekici.

VİDEO