reklamı kapat

POPÜLER

X LOG Tasarım 2

X, Elon Musk sonrasında günlük kullanıcı sayısını hatırı sayılır oranda artıramadı

X (eski adıyla Twitter), Elon Musk tarafından satın alındıktan sonra günlük kullanıcısını ciddi seviyede artıramadı.

Geçtiğimiz hafta içinde, Instagram tarafından geliştirilen X rakibi uygulama Threads için aylık 175 milyon aktif kullanıcının geride kaldığı açıklandı. Peki yavaş da olsa büyümeye devam eden servisin rakibinde durum ne? Yapılan son analizlere göre X’in günlük aktif kullanıcı sayısı şu anda 251 milyon civarında yer alıyor. Elon Musk satın aldıktan sonra günlük aktif kullanıcı sayısı hatırı sayılır oranda artmayan platform, 2024’ün ikinci çeyreğinde 2023’ün ikinci çeyreğine oranla yüzde 1,6’lık bir artış elde edebildi. Elon Musk’ın hamleleri nedeniyle çok sayıda kişinin uzaklaştığı platform, her şeye rağmen gerilemiyor ve haber alma/gündemi belirleme konusunda bir numaralı merkez olmaya devam ediyor. Rakip Threads platformu biliyorsunuz Türkiye’de kullanılamıyor. Platformun Türkiye yasağı hakkında şirketten yapılan açıklamada şunlara yer verilmişti

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Rekabet Kurumunun (RK) kararına göre servis, 29 Nisan 2024 tarihinden itibaren Türkiye’deki kişiler tarafından kullanılamayacak. Bu; Türkiye’deki kişilerin Threads uygulamasını indiremeyeceği, Threads’e threads.net adresinden erişemeyeceği, profil oluşturamayacağı veya mevcut profillerini kullanamayacağı anlamına gelmektedir. Bir Threads profili oluşturduysanız ve Türkiye’deyseniz profiliniz dondurulacak ancak silinmeyecektir.

Profiliniz dondurulduğunda profiliniz ve profilinizdeki içerikler (örneğin gönderiler, diğer gönderilerle olan etkileşimleriniz) size ve platformdaki diğer kişilere gösterilmeyecektir. Şimdilik profilinizi yeniden etkinleştiremeyeceksiniz. Bu durumun Instagram hesabınızı ve hesabınızın verilerini etkilemeyeceğini unutmayın. Profiliniz dondurulmuş olsa da platform bilgilerinizin bir kopyasını istediğiniz zaman indirebilirsiniz. Platformdaki profilinizi silmeyi de seçebilirsiniz. Not: Birden fazla profil oluşturduysanız ek profillerinizi yönetmek için threads.net adresine gidin. Platformu yakın zamanda Türkiye’ye geri getirmek için çalışıyoruz.”

X haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli