reklamı kapat

POPÜLER

X Twitter LOG Tasarım

X, şirketler için daha uygun fiyatlı “temel” abonelik sunmaya başladı

Elon Musk’ın gündemden düşmeyen şirketi X, bugün şirketler / kurumlar için daha uygun fiyatlı “Temel” abonelik sunmaya başladı.

X (Eski adıyla Twitter) içerisinde artık şirketler / kurumlar için bir “Tam Erişim” yanında “temel” abonelik paketi de sunuluyor. Tam erişim için aylık tam 19 bin 100 TL fiyat açıklanırken, temel paket aylık 5 bin 780 TL‘ye, bu yeni paketin yıllığı ise 58 bin 300 TL‘ye alınabiliyor. Bu paketin sağladıkları özelinde firmanın verdiği bilgi şöyle: “Altın onay işareti, öncelikli destek, Premium+ ve işe alım altyapısı.” Eğer içeriklerin algoritma özelinde iki kat öne çıkarılması ve ilişkili hesap desteği isteniyorsa, 19 bin TL verilerek “Tam Erişim” paketinin alınması gerekiyor, bu aboneliği alan şirketlere direkt olarak “sarı onay rozeti” veriliyor. X için dün gece de bir “başlık” adımı atıldı. Kaçıranlar için eskiden X (Twitter) üzerinde bir bağlantı / link paylaşıldığı zaman, o paylaşımda görsel, kısa site adresi ve başlık yazıyordu. Geçtiğimiz aylarda bu durum tepki çeken bir adım atılarak değiştirildi. Uzun süredir paylaşımlarda başlık görünmüyor, sadece kısa site adresi ve görsel kullanılıyordu. Bu nedenle kişilerin bağlantı / link paylaşımlarını anlamlı kılmak adına mutlaka bir başlık ya da ayrı yazı kullanması gerekiyordu. Bunun şirket tarafından daha şık bir görüntü oluşturduğu düşünülüyordu ancak yukarıda da dediğimiz gibi yapılan güncelleme genel olarak iyi karşılanmadı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çünkü bu formda paylaşılan bağlantının bir bağlantı olduğu özellikle belirtilmezse gözden kaçabiliyordu. Daha sonra ise bu konuda bir geri adım atılacağı şirket sahibi Elon Musk tarafından duyuruldu ve önümüzdeki aylarda bağlantılardan alınan başlıklar paylaşım görsellerinin üstünde tekrardan gösterilmeye başlanacak denilmişti. İşte bu eskiye dönüş sağlayan yeni altyapı dün gece itibarıyla belirli kullanıcılar için aktif edilmeye başlandı. Artık fotoğraflar üzerinde ufak da olsa başlık görünecek, bu durum birçok kullanıcıyı ve yayıncıyı fazlasıyla memnun edecek.

Elon Musk ve X (Twitter) planları yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER