reklamı kapat

POPÜLER

Xbox, Amerika’da yine en çok satılan konsol oldu

Eğlence tutkunlarının vazgeçilmezlerinden oyun konsollarına dair yapılan son araştırma neticesinde Xbox yine kategorisinde en çok satan isim oldu. Microsoft’un geliştiriciliğini üstlendiği cihaz böylelikle 25 aydır liderliği bırakmadı.

NPD Group’un Amerikalı kullanıcıları baz alarak yayınladığı pazar payı raporu ortaya çok da yabancı olmadığımız sonuçları çıkardı. Buna göre geride bıraktığımız Ocak ayında pastanın %44‘lük dilimini alan firma  281.000 Xbox sattı. Ayrıca yazılım, donanım ve ek aksesuarlardan 338 milyon dolar gelir hanesine yazıldı. Geçtiğimiz yıl aynı dönemde 270.000 cihaz satan ve 301 milyon kazanç sağlayan yetkililer 37 milyon dolarlık artışa imza atmayı başardı.

Oyun sıralamasında ise liderlik koltuğunda Call of Duty: Black Ops II otururken onu sırasıyla Far Cry 3, Just Dance 4, NBA 2K13 ve Madden NFL 13 takip etti. Sene sonuna kadar yoluna artan ivmeyle devam etmek isteyen Microsoft, Xbox’ı daha interaktif hale getirerek farklı platformlara entegre edebileceklerinin de sinyalini verdi.