reklamı kapat

POPÜLER

Skype’tan “video mesaj” yeniliği

Windows Live Messenger’ı bünyesine katmak için adeta geri sayım yapan Skype yenilikleriyle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Buna göre “video mesaj” desteğini test etmeye başlayan servis kişilerin görüntülü mesaj alıp gönderebilmelerine imkan sağlıyor.

Microsoft’un satın almasıyla gerek altyapı gerek hitap edilen kesim anlamında gücüne güç katan yazılım iOS, Android ve Mac üzerinden oturum açan üyelerine jest yaparak video mesaj yeniliğini test etmeye başladı. Açıklamaya göre artık dileyen herkes maksimum üç dakikalık videolar çekerek bunları çevrim dışı arkadaşlarına gönderebilecek. Mobil platform kullanıcıları görüntüleri direkt izleyebilirken -Windows işletim sistemli- bilgisayardan giriş yapıldığında ise belirlenen özel adres sayesinde ilgili içerik indirilebilecek.

Skype’ı ücretli kullananlar herhangi bir kısıtlama ile karşılaşmazken ücretsiz versiyonda sınırlı sayıda video iletilebilecek. Live Messenger’da uzun süredir yer alan fonksiyon her ne kadar çok tutmamış olsa da bakalım nasıl bir hareketlilik yaratacak.

Skype
Skype
Skype