reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Xbox One

Xbox One ailesine, yetenekleri geliştiren “akıllı” özellik

Microsoft’un oyun konsolu Xbox One için ilginç bir güncelleme kapıda. Konsol yeni güncelemeyle beraber adeta sınırlarını aşıyor.

PS4 ve Xbox One arasındaki konsol savaşlarında oyuncular sık sık “özel oyun” olmaması sebebiyle Xbox’ı eleştirirken, Microsoft özel oyun yokluğunu gelişmiş özelllikler ve servislerle doldurmak için çalışmalarını sürdürüyor. Windows Central‘ın haberine göre firma oyun konsolu için planları büyütmüş durumda. Geçtiğimiz aylarda Amazon Alexa desteğinin gelebileceği konuşulan oyun konsolu ailesi için görünen o ki Google Assistant desteği de yolda. Sızan görselde “Dijital asistanları aktif hale getir” seçeneği görünüyor. Bu seçeneğin varlığı da konsolun işleyişinde dramatik değişiklikleri beraberinde getirebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oyun konsolundan daha fazlası

Bildiğiniz gibi Xbox One ailesi asistan olarak Cortana desteği sunuyor. Ancak itiraf edelim, Cortana, ne yazık ki diğer asistanlar kadar da gelişmiş değil. Yeni asistan desteğinin sunacağı özelliklerin kapsamı ise şimdilik bilinmiyor. Ancak potansiyelinin çok yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Kullanıcıların konsollarını sesle kontrol edebilmesi gibi özelliklerin yanı sıra platformlar arası desteklerle yetenekler de geliştirilebilir. Merak edilen bir diğer detay ise bu yeniliğin önümüzdeki hafta gerçekleşecek olan E3 2018 konferansında karşımıza çıkıp çıkmayacağı. Duyuru gerçekleşmesi durumunda konsolun yeni akıllı özelliğiyle ilgili daha detaylı bilgiler edinebiliriz.

İlgili video

Xbox One X tanıtımı