reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Xiaomi

Xiaomi HyperCharge geliyor; hızlı şarj konusunda rekor kapıda

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden Xiaomi, yeni bir hızlı şarj sistemi üzerinde çalışıyor. Firmadan yarın bir rekor geliyor.

Advertisement

Bugün Xiaomi tarafından aşağıda gördüğünüz sürpriz paylaşım yapıldı. Merkezinde “yeni rekor” ibaresinin yer aldığı bu paylaşımın arkasında yeni bir hızlı şarj teknolojisi yer alıyor gibi görünüyor.

Bu henüz kesin değil ancak firma yarın hızlı şarj gücü konusunda bir rekor kıracak izlenimi oluşturuyor. Aslında bu çok da büyük bir sürpriz olmuyor.

Çünkü Xiaomi hali hazırda bu konuda çok iddialı bir konumda yer alıyor. Firmanın 120W kablo üzerinden hızlı şarj ile 67W kablosuz şarj destekli telefonları bulunuyor.

Xiaomi’nin aynı zamanda 120W’lık bir hızlı şarj cihazı da yer alıyor. Firmanın yarın tanıtacağı teknolojiyle ise büyük bir atılım yapma ihtimali bulunuyor.

Eğer bazı kaynaklar ve duyumlar doğru çıkarsa Xiaomi’den tam 200W’lık bir hızlı şarj sistemi karşımıza çıkabilir.

Hepsine ek olarak Xiaomi’nin hali hazırda gerçek kablosuz şarj geliştirdiğini de hatırlatalım. Bu sistemde telefonlar cebinizde dahi şarj olabiliyor. Ancak bu altyapı henüz kullanıma sunulmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi, yeni hızlı şarj cihazlarını GaN temeline oturtuyor

Biliyorsunuz ufak boyutlu ancak yüksek güçlü şarj cihazları GaN temelinde mümkün olmaya başladı. GaN yani Gallium nitride, birim alanda alınan gücü ciddi düzeyde artırıyor.

Bu şarj cihazları özelinde silikon temelli olanlardan daha az parçaya ihtiyaç duyan altyapı, ufak boyutlarda ancak yüksek çıkış verebilen şarj cihazlarına imkan tanıyor.

İlginizi Çekebilir

Firma telefonlarının sağlamlığını böyle test ediyor