reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi SU7 tasarımında çıkış öncesi ufak bazı güncellemeler yapıldı

Markanın ilk otomobil modeli olan Xiaomi SU7 için tasarımda daha çıkış yapılmadan önce ufak bazı güncellemeler yapıldı. Şirket eleştirilere kulak vermiş gibi görünüyor.

Fiyatını halen bilmediğimiz Xiaomi SU7 elektrikli otomobil modeli için tasarım genel olarak çok beğenildi. Ancak araca yönelik bazı eleştiriler de oldu ve şirket bunları göz ardı etmedi. Bu bağlamda örneğin aracın arkasındaki devasa Xiaomi logosu çok daha ufak hale getirildi. Araç için aynı zamanda artık en üstte 20-inç değil daha büyük 21-inç jantların sunulacağı aktarıldı, hepsine ek olarak opsiyon listesine karbon fiber dış ayna kaplamaları dahil edildi. Bu son iki opsiyon ile ilk otomobil modelini daha da sportif hale getirecek olan firma, modeli için hatırlamak adına arkadan itişli tek motorlu SU7 ve çift motorlu dört çeker SU7 Max olmak üzere iki farklı versiyon sunuyor. Üstteki SU7 Max versiyonu 673 ps güç ile 838 Nm tork getiriyor, 0’dan 100 km/s hıza 2,7 saniyede, 0’dan 200 km/s hıza ise 10 saniyede çıkabiliyor ve en üstte 265 km/s hızı görebiliyor. Alttaki SU7 ise 299 ps güç ile 400 Nm tork getiriyor, 0’dan 100 km/s hıza 5 saniyede çıkabiliyor ve maksimumda 210 km/s hızı görebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir buton üzerinden ihtiyaç halinde sınırlı süre için (20 saniye) normalden daha fazla güç verebilen araçlar için 100 km/s hız özelinde 33 (SU7 Max) ve 35 (SU7) metrelik fren mesafeleri duyuruluyor. Brembo ve Bosch imzalı fren donanımları üzerine kurulan araçlar, birden fazla fren kontrol ünitesi ile olası arızalardaki riskleri ortadan kaldırıyor ve sportif koltukları viraj dönerken şişerek sürücüyü sabitliyorlar.

Resmi sunumda 101 kWh batarya paketi taşıdığı açıklanan ve bunun üzerinden 800 km kadar bir menzil değeri verilen SU7 Max, 800V temelinde 5 dakika şarj ile 220 km, 15 dakika şarj ile 510 km üstünde bir menzil kazanıyor. SU7 ise resmi verilere göre 668 km menzille geliyor. Belirli güvenlik testlerinden beş yıldız alan araç, şirket tarafından yüksek kaliteli çelik ile alüminyum kullanılarak üretilecek ve yedi farklı hava yastığı ile çok ciddi darbelerde dahi konuklarını hayatta tutabilecek.

Xiaomi SU7 elektrikli otomobil ailesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER