reklamı kapat

POPÜLER

Screenshot

Xiaomi

Xiaomi Türkiye bir katlanabilir akıllı telefon anketi düzenledi

 - Güncelleme: 29 Mayıs 2024 15:43

Xiaomi Türkiye bugün resmi internet sitesi üzerinden bir katlanabilir akıllı telefon anketi düzenledi. Şirket bu cihazlar özelinde kullanıcı görüşlerini merak ediyor.

Xiaomi, katlanabilir telefon pazarında uzun zamandır yer alan bir isim ancak modellerini resmi olarak Türkiye’ye getirmiyor. Ancak Çinli dev bunu ileride değiştirmek istiyor olabilir çünkü bugün burada ulaşabileceğiniz anket düzenlenerek, “Katlanabilir telefon hakkındaki görüşleriniz neler?” sorusu temelinde cevaplar alınmaya başlandı. Xiaomi Türkiye elbette bu anketi küresel bir veri tabanı oluşturmak için açmış olabilir. Fakat bu anketin arkasında Xiaomi katlanabilir telefonların Türkiye macerası da yer alıyor olabilir. Xiaomi’nin Türkiye’ye gelen son ürünleri POCO F6 ve F6 Pro olmuştu. Şık ancak standart tasarımlara sahip modellerden altta yer alan POCO F6, teknik olarak bakarsak gücünü Snapdragon 8s Gen 3 işlemciden alıyor, 90W hızlı şarj destekli 5.000 mAh batarya ile geliyor ve 6,67-inç boyutundaki OLED ekranında 120 Hz yenileme hızı ile maksimumda 2.400 nit parlaklık sunuyor. 20 megapiksellik bir selfie kamerası ile donatılan telefonun arkasında, OIS’e sahip 50 megapiksel geniş açı ile 8 megapiksellik bir ultra geniş açı kameraya yer veriliyor. Parmak izi sensörü optik olarak ekrana entegre edilen F6 modeli, kutusundan Android 14 üstü HyperOS ile çıkıyor.

 

Üstte yer alan metal çerçeveli POCO F6 Pro ise gücünü Snapdragon 8 Gen 2 işlemciden alıyor, 120W hızlı şarj destekli 5.000 mAh batarya ile geliyor ve 6,67-inç boyutundaki OLED ekranında 120 Hz yenileme hızı ile maksimumda 4.000 nit parlaklık sunuluyor. 16 megapiksellik bir selfie kamerası ile donatılan telefonun arkasında, OIS’e sahip 50 megapiksel geniş açı ve 8 megapiksellik ultra geniş açı ile 2 megapiksellik makro kameralarına yer veriliyor. Parmak izi sensörü kardeşi gibi optik olarak ekrana entegre edilen F6 Pro, kutusundan benzer şekilde Android 14 üstü HyperOS ile çıkıyor.

Türkiye’de buradan elde edilebilen telefonlardan F6 için en az 22.999 TL, F6 Pro içinse en az 30.499 TL verilmesi gerekiyor.

Xiaomi haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli

İLGİLİ HABERLER