reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi’den Apple’ı “kıskandıracak” dizüstü

Xiaomi’yi durdurabilene aşk olsun! Ünü ülke sınırlarını aşan, toplam değeri 45 milyar doları bulan Çinli üretici, rehavete kapılmadan ve hız kesmeden ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Çinli üreticinin yeni bombası bir MacBook Air!

Evet, Xiaomi’nin durdurulamayan yükselişi hepimizin malumu. Kısa bir süre içinde dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi olan Xiaomi, dizüstü kanadında da önemli atılımlar yapmaya başladı. Ve şirketin cep telefonu ve tablet modellerinde olduğu gibi yeni dizüstü modeli de Apple’ı “kıskandıracak” cinsten. “MiBook Air” çerçevenin alt kısmında yer alan turuncu “Mi” logosu dışında neredeyse birebir MacBook Air.

Cihazın teknik özelliklerine gelecek olursak, Gizmochina’ya göre Mi dizüstü bilgisayar 1080p çözünürlük sunan 15 inçlik ekran, Intel Haswell i7-4500u işlemci, 2 adet 8’er GB’lık RAM gibi özelliklere sahip olacak. Önümüzdeki günlerde Xiaomi tarafından resmi olarak onaylanması beklenen cihazın fiyatının ise 500 doların altında olacağı tahmin ediliyor.

xiaomi dizüstü
xiaomi-notebook-pc-leak3

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Xiaomi’den Apple’ı “kıskandıracak” dizüstü” için 14 cevap

  1. Rahan D. dedi ki:

    Alırım bunu ben..

  2. Tarık Kurt dedi ki:

    Ulen xiaomi efsane olmaya başladı yahu. Türkiye de satılsa keşke cihazları..

  3. Umut dedi ki:

    Xiaomi, Türkiye pazarına girmeden size reklam mı verdi? Bu nedir iki haberden biri Xiaomi!

  4. Can Aksoy dedi ki:

    os x çalıştıracaksa neden olmasın 🙂

  5. MacBook Air’ i bu kadar başarılı yapan sadece tasarımı değil yalnız, mac os gibi muhteşem bir işletim sistemi de önemli. Xiamoi’ nin yükselişi ortada ama işletim sistemi konusunda ne yapacakları belirsiz

  6. Fatih Şahin dedi ki:

    Çok doğru.

  7. Fatih Şahin dedi ki:

    Her hangi bir markanın bir markanın ürününün bire birini yada daha iyisini yapması çok bir anlam ifade etmiyor. İşin modası da var. Moda ürün haline gelemedikten sonra olmuyor.

  8. Gokh4n dedi ki:

    caperin bilgisayarları nerden aldığı ortaya çıktı 😀

  9. PSDN915 dedi ki:

    Gerçek kullanıcılar masaüstü bilgisayarlarını markadan almaz kendi toplar, bu da “moda” olayının olmadığını gösterir. Bir dizüstü alacak olsam bu fiyat ve bu Özellikleri sunan bu modeli alırdım. Bu bir saat yada T-shirt değil.

  10. PSDN915 dedi ki:

    Boş bile verseler Windows kurarsın en kötü, her Kullanıcının beklentilerini OS X karşılamaz. Fakat Hackintosh destekliyorsa donanımı, tadından yenmez…

  11. İşte öyle en kötülerle filan olmaz, kusursuza yakın bir ürün karşısına cikacaksan heleki açık şekilde kopya/esinlenme/çalma yapiyorsan o zaman yazılım tarafını da dusuneceksin. Gerci donanim tarafinda da soru işaretleri mevcut. Tamam RAM iyi güzelde, daha önemlisi disk. SSD mi, flash mı yoksa HDD mi. HDD ise zaten kaldır çöpe at. Batarya performansı nasıl, air rahat şekilde 8-9 saat gidiyor, bu nasıl olacak acaba. Macbook Air ile savaşabilmek için tüm bu engelleri aşman lazım. O zamanda fiyat olur 3-4 bin, o parayı veren de gidip seni almaz. Ben haberi ilk okuduğum da bu ürünün başarısız olacağını düşünmüştüm hala da öyle düşünüyorum.

  12. PSDN915 dedi ki:

    Bir konuya değineyim, fiyatı 500 dolar’ı geçmeyen 16 GB ve i7 işlemcili bir makinadan bahsediyoruz ki 500 doları aşmayan bütçe ile beklentileri fazlasıyla karşılayabiliyor. Kasası Apple’a benziyor diye Apple ile kıyaslanması biraz saçma. Bi insan Albert Einstain’a benziyor diye aynı zekaya sahip Olmasını beklemek kadar Saçma bir durum.

  13. Fiyat / performans yarışması yapmiyoruz fakat burada, bir ürün ya macbook air gibi başarılıdır yada değildir. 16 GB RAM olması ve fiyatının 500 dolar olması yeterli bir veri değil. Başarılı olması için komple bir sistem ortaya koymak zorunda. İkinci olarak kasası macbook air e benzediği için değil xiaomi nin politikası applevari cihazlar üretmek olduğu için kıyas yapıyoruz. Hemen her ürünü bu politika ile hayat buluyor zaten.

  14. PSDN915 dedi ki:

    Arkadaşım yeni çıkan ve Çin malı olan bir ürün olduğu gerçeğini unutuyorsun 🙂 ayrıca bir oyun tutkunu için MacBook air’a Windows kursan bile hiçbir işe yaramaz, bunun ekran Kartı yeterliyse eğer bir oyuncunun bu makina beklentilerini karşılayabilir.