reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Xiaomi’nin yeni amiral gemisi telefonu Redmi Pro 2’ye ait son detaylar

Xiaomi’nin yeni tanıtacağı iddia edilen Redmi Pro 2’ye ait görsel ve özellikler internete sızdı. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Redmi Pro’nun başarısı üzerine geliştirilen Redmi Pro 2, Twitter benzeri bir sosyal ağ olan Weibo’da gün ışığına çıktı. Paylaşılan bilgilere göre Xiaomi’nin yeni üst seviye telefonu iki farklı versiyonla kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Telefonu 4 GB RAM’li modelinde 64 GB’lık hafızanın, 6 GB RAM’li modelinde ise 128 GB’lık hafızanın yer alacağı belirtiliyor. Geçtiğimiz yılki modelde çift arka kamera yer alırken yeni modelde tek arka kameranın kullanılacağı dile getiriliyor. Sony IMX362 sensörlü ve 12 megapiksel çözünürlüklü kamerada çift piksel otofokus sisteminin yer alacağı belirtiliyor. Bu sistem sayesinde telefonun özellikle düşük ışıkta fotoğraflarda veya videolarda yaşanabilecek titreşimi azaltacağı ifade ediliyor. Bir önceki modelde olduğu gibi Full HD çözünürlüklü 5,5 inçlik OLED ekranın tercih edileceği her iki modelin de Snapdragon 660 işlemcisinden güç alması bekleniyor. 4.050 mAh kapasiteli pilin de 4.500 mAh’lik pile yükseltileceği belirtiliyor.

Xiaomi Redmi Pro 2’nin 4GB RAM/64GB’lık modelinin yaklaşık 230 dolardan,  6GB RAM/128GB’lık premium versiyonun ise 260 dolardan satışa sunulması bekleniyor. Android 7.0 Nougat yüklü geleceği konuşulan Xiaomi Redmi Pro 2’nin ne zaman satışa sunulacağı ise belirsizliğini koruyor.

Xiaomi