reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Cenevre Otomobil Fuarı öncesi 2017 Nissan Qashqai’den son bilgiler

Önümüzdeki ay resmi tanıtımı yapılacak olan yeni Qashqai tasarımla birlikte önemli teknolojik geliştirmeleri beraberinde getirecek.

Advertisement

Cenevre Otomobil Fuarı 2017‘ye hazırlanan markalardan bir tanesi olan Nissan, bu yılki organizasyonda en büyük kozunun geliştirilmiş versiyonuyla boy gösterecek. Küreselde yakaladığı satış rakamlarıyla markanın en çok satan modelleri arasında yer alan Qashqai, yakın zamanda test sırasında kamuflajlı olarak objektiflere yakalanmıştı. Nissan’ın geçen yıl yine Cenevre’de tanıttığı Qashqai Premium Concept modeli üzerine şekillenmesi beklenen yeni versiyon, kamuflajlı fotoğraflarında da dışında elden geçecek kısımların nereler olduğunu bizlere gösteriyor.


Önde kaput, ızgara, far grubu ve tamponda yapılacak değişiklikleri arka tarafta ışıklandırma, tampon ve sütun kısmını takip ediyor. Nissan’ın dış tasarımdan ziyade bu versiyonda teknolojik geliştirmelere önem verdiğini belirtmemiz gerekiyor. Yani makyajlı Qashqai’nin en büyük silahını kapılarını açıp içeriye girdiğimizde göreceğiz. 2017 Qashqai’de yarı otonom sürüş teknolojisinin yer alacağını resmi olarak doğrulayan Nissan, geliştirdiği Piloted Drive sisteminin ilk versiyonuna bu modelde yer verecek. Özellikle yoğun trafikte kullanıcılara ciddi anlamda rahatlık sağlayacağı ifade edilen sistem direksiyon, fren ve gaza doğrudan etki ederek kullanımı kendi sağlayabilecek seviyede olarak nitelendiriliyor. Otonom sürüş teknolojisinin yanı sıra yeni Qashqai’nin kabini içerisinde de gözle görülür değişimlerle karşılaşacağımızı şimdiden söyleyebiliriz. Mart ayına kadar olan süreçte yeni Qashqai ile ilgili son gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.