reklamı kapat

POPÜLER

Yahoo 4,8 milyar dolara resmen satıldı

Son yıllarda büyük bir gerileme yaşayan ve Marissa Mayer yönetiminde bazı kıpırdanmalar gösterse de istediği çıkışı bir türlü gerçekleştiremeyen Yahoo!, sonunda satıldı. Yahoo bir süredir şirketin satışı için uğraşıyordu ve nihayet amacına ulaşmış oldu. 

Wall Street Journal’ın haberine göre Yahoo, operatör devi Verizon’a 4,8 milyar dolar karşılığında satıldı. 2012’de CEO koltuğuna oturan Marissa Mayer, şirketi çok kötü bir durumdayken almış ve piyasa değerini 49 milyar dolara kadar yükseltmişti. Şimdilerde yaklaşık 38 milyar dolar piyasa değerine sahip Yahoo’nun 2000’li yılların başındaki değeri ise 100 milyar doların üzerindeydi. Piyasa değeri iyi sayılabilecek bir noktada olan Yahoo’nun buna rağmen yalnızca 4,8 milyar dolara satılmış olması, işlerin ne kadar kötü gittiğinin net bir göstergesi diyebiliriz. Verizon’un Yahoo satın alımıyla neyi planladığı henüz bilinmiyor. Detayların yakın zamanda ortaya çıkması bekleniyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Yahoo 4,8 milyar dolara resmen satıldı” için 3 cevap

  1. emrah dedi ki:

    Çok ucuza gitmiş. haberim olsaydı kredi çekip alırdım.

  2. HAKAN BURAK KIR dedi ki:

    alıp ne yapacaklar merak konusu ? ne işlerine yarıcak her geçen gün batmaya bir adım daha yaklaşan bir şirket ?

  3. hope dedi ki:

    data ları kullanıcaklar…yahoo’da en az google kadar data verileri var ve az da olsa bazı alanlarda google dan daha önemli bilgilere sahipler…ama Verizon ne yapıcak onu çözemedim…yani google alsa önemli bir atılım olurdu bir rakibi indirmek için yaptı derdim ve dataları kullanmada sıkıntı çekmezdi ama Verizon ne alaka…