reklamı kapat

POPÜLER

Yarı saydam şarj kutusuyla dikkat çekiyor; OPPO Enco Air incelemesi

OPPO Enco Air

OPPO ENCO AIR TASARIM

Hem kulaklığın hem de şarj kutusunun gövdesinde plastik malzeme kullanılıyor. Sıra dışı tasarıma sahip şarj kutusunun yüzeyi mat ve yarı saydamla kaplı. Yarı saydam yapı sayesinde şarj kutusunun kapağını açmadan kulaklıklar görülebiliyor.

İki farklı renk seçeneği sunan kulaklık tasarımıyla AirPods modelini andırıyor. Hafif bir tasarıma sahip olan kulaklık kulağa iyi oturuyor ve hiç bir şekilde düşmüyor. Bazı kullanıcılar bu tasarımı beğenirken bazı kullanıcılar da silikon uçlu kulaklıkların ergonomisini beğeniyor. Bizce Enco Air kulaktayken varlığını unutturuyor ve konforlu bir müzik deneyimi sunuyor.

Şarj kutusunda USB-C bağlantı noktası kullanılıyor. Kutu içeriğinden USB-C kablosu da çıkıyor. Kulaklıklarda dokunmatik kontrol özelliği de bulunuyor. Bir sonraki şarkıya geçiş kulaklığa iki kez dokunulduğunda sağlanıyor. Ses kontrolünün etkinleştirilmesi ise dokunup basılı tutulduğunda oluyor. Kulaklıkta sesli asistan desteği de bulunuyor. Sesli asistanlara kulaklığa üç kez dokunulduğunda ulaşılabiliyor. IPx4 sertifikasına da sahip olan kulaklık bu sayede su sıçramalarına karşı da dayanıklı.