reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Aston Martin DBX707 görücüye çıkarıldı

Yeni Aston Martin DBX707 görücüye çıkarıldı. 2025 model yılına sahip olan araç önemli iyileştirmeler ile beraber geliyor.

Yeni Aston Martin DBX707, artık tek versiyon olarak satılacak yani bir alt seviye DBX modeli olmayacak. Devasa bir panjura ve genel olarak etkileyici, oldukça heybetli bir gövde üzerine kurulan model, beş yeni gövde rengi kazanıyor ve kokpit alanında önemli bir değişim barındırıyor. Artık birbirinden ayrı yapıda 12,3-inç boyutunda dijital gösterge takımı ile 10,25-inç boyutunda bir dokunmatik ekrana sahip olan araç, kablosuz Apple CarPlay ile Android Auto sunuyor ve en üstte tam 23 hoparlörlü 1.600 watt Bowers & Wilkins ses sistemiyle donatılabiliyor. Bir dokunmatik ekran kazanmasına rağmen fiziksel butonları rafa kaldırmayan ve bu çok iyi geri dönüşler alan yeni DBX707, standart olarak 22 inç jantların arkasına önde 16,5 inç ve arkada ise 15,4 inç boyutunda yüksek performanslı karbon seramik frenleri saklıyor. Yukarıda da dediğimiz gibi DBX için artık tek bir versiyon sunuluyor, 542 beygir gücündeki V8 motor rafa kalkıyor. Bu bağlamda yeni DBX707’e çift turbo destekli 4.0-litrelik V8 motor ile güç veriliyor. 697 beygir güç üreten bu motor, dokuz vitesli ıslak debriyajlı otomatik şanzıman ile destekleniyor ve güç dört tekere aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İstenirse gücü yüzde 100 olarak arkaya da verebilen araç, güncellenen havalı süspansiyon sistemiyle artık daha iyi bir yol tutuşu getiriyor. Firmanın resmi verilerine göre yeni DBX707 modeli o’dan 100 km/s hıza 3,1 saniyede çıkabiliyor ve maksimumda 310 km/s hızı görebiliyor. Etkileyici bir motor / egzoz sesine sahip olan lüks SUV, henüz kaça satılacak bilinmiyor. Mevcut 707’nin 245 bin dolardan başladığı aktarılıyor, yeni DBX707’in yılın ikinci çeyreği bitmeden üretime alınacağı ve teslimatların ise üçüncü çeyrekte başlayacağı bildiriliyor.

Yeni Aston Martin DBX707 yanında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici görünen elektrikli motosiklet konsepti: Zero SR-X

İLGİLİ HABERLER