reklamı kapat

POPÜLER

Yeni fotoğrafları sızan Galaxy S IV, ekrana dokunmadan kullanılabilecek

Samsung, Türkiye saatiyle 14 Mart’ı 15 Mart’a bağlayan gece 01:00′da başlayacak olan Galaxy S IV etkinliği ile bu haftaya damga vurmaya hazırlanıyor. Bu yılın en iyi akıllı telefonlarından biri olacağına kesin gözüyle bakılan Galaxy S IV’ün etkinlik tarihi yaklaştıkça cihaz ile ilgili teknik detaylar da gelmeye devam ediyor.

SamMobile‘ın bazı kaynaklardan elde ettiği bilgilere göre şirketin amiral gemisi olacak Galaxy S IV’te AMOLED ekranda yeşil PHOLED olarak adlandırılan yeni bir teknoloji kullanılacak. Bu teknolojide yeşil ve mavi renk kullanılarak ekranının verimliliği mevcut AMOLED ekranlara göre yüzde 25 oranında artıyor. Bu teknoloji aynı zamanda cihazın pil ömrü konusunda da önemli bir katkı sağlıyor. İnternet sitesi buna ek olarak Galaxy S IV’te Sony Xperia Sola‘da yer alan floating touch özelliğinin de olacağını belirtiyor. Bu teknoloji sayesinde, parmağınız, ekran üzerindeki algılayıcı tarafından ekrana dokunmadan algılanarak fare imleci görevi görüyor ve satırlar arasında dolaşmanızı sağlıyor. Samsung Galaxy S IV’te Smart Pause, Smart Scroll, Smart Rotation ve Smart Stay olarak adlandırılan göz izleme teknolojilerinin ve Galaxy Note tarzı işlevlerin de kullanılacağı ifade ediliyor.

Bu bilgilerin haricinde Çin menşeli sitelerde Galaxy S IV‘e ait olduğu iddia edilen (ve öyle gibi görünen) görseller de yayınlandı. Tasarım olarak S III’ten pek de farklı görünmeyen “sözde” S IV’te S III’e kıyasla göze çarpan farklar ekran kenarlarındaki boşlukların azalmış ve kameranın yanındaki flaşın kamera altına alınmış olması.
Samsung Galaxy S IV
Samsung Galaxy S IV