reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S IV, göz izleme teknolojisi kullanacak

The New York Times‘da yer alan bir habere göre 14 Mart’ta görücüye çıkacak Samsung Galaxy S IV göz izleme teknolojisine sahip olacak. Eye Scroll olarak adlandırılması beklenen teknoloji sayesinde kullanıcılar internet sayfalarını veya kitap sayfalarını okurken ekrana dokunmadan aşağı doğru kaydırma yapabilecek.

Göz izleme teknolojisi kullanıcıların gözü bir makale sayfasının en altına indiği zaman otomatik olarak diğer sayfaya geçiş veya aşağı kaydırmasına olanak tanıyor. Samsung’un amiral gemisi olacak Galaxy S IV’te Eye Pause olarak adlandırılacak yeni bir özelliğin daha kullanılacağı söyleniyor. Eye Pause, ön kamera ile gözü takip ederek, kullanıcıların ekrana bakmadığını farkettiği durumlarda video oynatmasını durduran bir özellik. Güney Koreli şirket, Akıllı Bekleme olarak adlandırdığı buna benzer bir deneyimi Samsung Galaxy S III’te kullanıcılara sunmuştu.

Samsung Galaxy S IV’e ait olduğu iddia edilen fotoğraflar da internete sızmış durumda. Evleaks‘in kendi Twitter sayfasından yayınladığı fotoğraflara bakıldığında Galaxy S IV’ün tasarımının Galaxy S II modelini andırdığı açıkça görülüyor. Fotoğrafta dikkat çeken diğer bir detay ise Galaxy S IV’ün ekran boyutunun diğer Galaxy serisi telefonlardan daha büyük olması. Teknik detayları henüz belli olmasa da Galaxy S IV’te 8 çekirdekli Exynos 5 Octa işlemci, Mali-T658 GPU, Full HD çözünürlüklü 4,99 inçlik Super AMOLED ekran, 2 GB RAM, 16/32/64 GB depolama alanı, 13 megapiksel arka ve 2 megapiksel ön kamera gibi teknik detayların yer alması bekleniyor.
Samsung Galaxy S IV