reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S IV’ün fotoğrafları (yine) internete düştü [Güncellendi]

Büyük gün geldi çattı. Bu yılın en iddialı akıllı telefonlarından biri olacağına kesin gözüyle bakılan Samsung Galaxy S IV‘ün tanıtılmasına artık sayılı saatler kaldı. Bu gece saatler 01:00’ı gösterdiğinde New York‘ta tanıtılacak Galaxy S IV’ün fotoğrafları da internete düşmeye devam ediyor.

IT168 isimli Çin sitesinin yayınladığı fotoğraflara bakılırsa Galaxy S IV’ün daha önce internete düşen fotoğraflarla aynı olduğunu belirtmek gerekiyor. İnternet sitesinin iddiasına göre Galaxy S IV’te 1,8 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli Exynos 5 Octa işlemci, 533 MHz PowerVR SGX 544MP3 GPU, 2 GB RAM, 16 GB dahili depolama alanı ve Full HD çözünürlüklü 4,99 inç ekran yer alıyor. Samsung’un Galaxy S IV’te kullanacağı işlemcinin ARM’nin big.LITTLE mimarisini temel alan ilk işlemci olacağı belirtiliyor. Çekirdeklerden dördü (ARM Cortex-A15) işlemcisi performans gerektiren işler için kullanılırken, geri kalan kısım ise (ARM Cortex-A7 işlemcisi) fazla güç gerektirmeyen standart işler için kullanılıyor. Bu da pil ömrü performansını artırmaya olanak tanıyor.
Samsung Galaxy S IV
7,7 mm inceliğe ve 138 gram ağırlığa sahip olması beklenen Galaxy S IV’ün microSD kart desteği sayesinde depolama alanı da artırılabiliyor. Göz izleme teknolojisinin de kullanılacağı akıllı telefonda S-Pen‘e ait uygulamaların yer alacağı belirtiliyor. Bunun için S Pen’e ihtiyaç duyulmayacağı ifade ediliyor. Hatırlamakta yarar var; Galaxy S IV etkinliği Türkiye saatiyle 14 Mart’ı 15 Mart’a bağlayan gece 01:00’da başlayacak ve etkinlik www.youtube.com/SamsungMobile adresinden canlı olarak izlenebilecek.

Fotoğraftaki cihazın, Samsung Galaxy S IV’ün Çin‘de satışa sunulması beklenen çift SIM kartlı modele ait olduğu iddia ediliyor.
Samsung Galaxy S IV
Samsung Galaxy S IV
Samsung Galaxy S IV
Samsung Galaxy S IV

VİDEO