reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Hitman’in ilk fragmanı ve tüm detayları [Video]

Oyun dünyasının efsane suikastçisi, namı-diğer barkod kafa, yarım kalan işlerini tamamlamak üzere geri dönüyor. IO Interactive’in geliştiriciliğini üstlendiği yapım E3 2015‘te kendini göstererek serinin hayranlarını sevince boğdu.

Oyunun adı HITMAN ve herhangi bir rakama sahip değil. Hal böyle olunca serinin en baştan başlayacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Zira şirketin yaptığı açıklamaya göre yeni oyunla birlikte seri farklı bir yöne doğru gidiyor ancak bu kesinlikle bir yeniden başlama (reboot) olmayacak. Tamamen serinin özüne geri dönmeyi sağlayacak olan yapım Hitman’i Hitman yapan ne varsa geri getirecek. Bu da son oyunlarda oyuncuların eleştirisini alan bazı oynanış öğelerinin yeni oyunda yer almayacağını gösteriyor.

Belirtilenlere göre yeni oyunda birçok farklı bölge ve mekanda görevler gerçekleştirilecek. Görev sırasında gizliliğin mi tercih edileceği yoksa tozun dumana mı katılacağı konusundaki karar tamamen oyuncuya bırakılacak. Oyuncular nereye gideceklerini, hedeflerini nasıl ve ne zaman öldüreceklerini kendileri seçebilecek. Böylece oyun çok daha özgür bir dünyaya sahip olacak.

HITMAN
İlk olarak dijital platformdan satışa sunularak farklı bir pazarlama tekniği deneyecek olan şirket, oyunu güncelleme konusunda da oldukça cesur bir adım atıyor. Oyunun belirli periyotlarla devamlı olarak güncelleneceği ve yeni içeriklerin yapıma dahil edeceği ifade ediliyor. IO Interactive Stüdyo Şefi Hannes Seifert, oyuncuların 60 dolar ödedikten sonra herhangi bir ödeme yapmayacağı ve bütün içeriklere erişim hakkı kazanacağını dile getiriyor. 8 Aralık tarihinde PlayStation 4, Xbox One ve PC platformu için piyasaya sürülecek olan oyunun hikayesinin gelecek güncellemelerle birlikte 2016 yılında sonuca bağlanacağı söyleniyor.

VİDEO