reklamı kapat

POPÜLER

Yeni iPhone’larda True Tone ekran sürprizi

Bu yıl piyasaya sürülecek yeni iPhone modeli ile ilgili detaylar netleşmeye başlıyor. Söylenenlere  bakılırsa daha önce iPhone’larda hiç kullanılmayan bir özellik bu yıl karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Apple geçen yıl tanıttığı iPad Pro 9.7’den true tone isimli bir teknolojiye yer vermişti. Daha iyi bir görüntü deneyimi sunmayı hedefleyen bu teknoloji, yalnızca iPad Pro 9.7’ye özel kalmıştı ve diğer cihazlarda karşımıza çıkmamıştı. Yeni gelen iddialar bu yıl içerisinde piyasaya sürülecek olan 3 iPhone modelinde de bu teknolojiye yer verileceğini gösteriyor.

Daha önce de iddia edildiği gibi bu yıl iPhone 7s ve iPhone 7s Plus’ın dışında özel bir iPhone modelinin satışa sunulması bekleniyor. iPhone Edition olarak isimlendirilebileceği düşünülen telefonun farklı bir tasarımla geleceği düşünülüyor. True tone’un model gözetmeksizin her iPhone modelinde kullanılacağı ileri sürülüyor. True tone teknolojisi, cihazın bulunduğu ortama uygun olarak ekranın renginde ayarlamalar yapıyor. Örneğin bulunulan ortamda mavi ışık etkiliyse cihazın ekranı da mavimsi bir yapıya bürünüyor. Aynı şekilde sarı ışık altında ise cihazın ekranında hafif sarı bir ton hakim oluyor. Böylece cihazın ekranı ışığı bir kağıt gibi yansıtmış oluyor ve farklı bir deneyim sunuyor. İddianın gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceğini hep birlikte göreceğiz.