reklamı kapat

POPÜLER

Lancia Ypsilon

Yeni jenerasyon Lancia Ypsilon kendisini gösterdi

Yeni jenerasyon Lancia Ypsilon kendisini gösterdi. Dikkat çekecek model modern bir tasarımla beraber geleceğe taşınıyor.

Yeni jenerasyon Lancia Ypsilon direkt olarak İtalya’da herhangi bir kamuflaj olmadan görüntülendi. Ticari reklam çekimi sırasında kameralardan kaçamayan araç, kompakt bir seçenek ve yerini alacağı versiyona oranla çok daha modern ve albenisi yüksek bir tasarımla yolda bulunuyor. Yakında resmi olarak tanıtılıp birçok pazarda satışa sunulacak araç, özellikle Avrupa pazarına odaklanılan bir seçenek ve yollara hem elektrikli hem de hibrit olarak çıkarılacak. Elektrikli versiyon yüksek ihtimalle Peugeot e-208 ile benzer bir temele sahip olacak ve bu bağlamda 154 beygir bir elektrik motoru ve 54 kWh’lık batarya paketi üzerine kurulacak. 2024 içinde Türkiye satışı da olası yeni Ypsilon, özellikle gençlerin ilgisini çekecek izlenimi oluşturuyor. Yakında elbette başka dikkat çekici araçlar da gelecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Örneğin geçtiğimiz haftalarda bir açıklama yapan dev üretici Volkswagen, efsane modeli Golf için “Volkswagen markasının kalbidir” dedi ve şunları ekledi: “Golf, en çok satan terimini başka hiçbir modelde olmadığı kadar  almıştır ve sekiz nesilde 37 milyondan fazla satılmıştır. Volkswagen, sadece Almanya’da değil dünyanın pek çok bölgesinde mobiliteyi şekillendiren popüler modelinin önümüzdeki yıl 50. yaş gününü kutlayacak. Şirket doğum günü kutlamalarının bir parçası olarak sadece geçmişe bakmıyor. Bu bağlamda yeni Golf’ün dünya prömiyeri ocak ayının sonunda gerçekleşecek ve yeni araç öncekiler gibi çok sayıda yeniliği beraberinde getirecek.”

Bu aralar 2030’da tamamen elektrikli olacak “Golf” markası gündemden düşmüyor. Örneğin Volkswagen’in tasarım sorumlusu Andreas Mindt‘in paylaşımına göre tamamen elektrikli Volkswagen Golf GTI modeli de 2026 yılında karşımıza çıkacak. Tahmin edebileceğiniz üzere henüz tamamen elektrikli GTI’ın nasıl görüneceği ya da performansının nasıl olacağı konusunda kesin bir bilgimiz bulunmuyor. Yine Andreas Mindt’in açıklamasına göre şirket, 1975’te piyasaya çıkan Mk1’den bu yana 35 milyondan fazla Golf sattı, bunlar arasında 2,8 milyondan fazla GTI (Grand Tourer Injection) bulunuyordu.

Yeni Lancia Ypsilon yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER