reklamı kapat

POPÜLER

VW ID. GTI Concept LOG Tasarım

Elektrikli Volkswagen Golf GTI için resmi bir tarih verildi

Tamamen elektrikli Volkswagen Golf GTI için resmi bir tarih verildi. Efsane model geçmişte kalmayacak, geleceğe taşınacak.

Volkswagen’in tasarım sorumlusu Andreas Mindt‘in paylaşımına göre tamamen elektrikli Volkswagen Golf GTI modeli 2026 yılında karşımıza çıkacak. Tahmin edebileceğiniz üzere henüz tamamen elektrikli GTI’ın nasıl görüneceği ya da performansının nasıl olacağı konusunda kesin bir bilgimiz bulunmuyor. Yine Andreas Mindt’in açıklamasına göre şirket, 1975’te piyasaya çıkan Mk1’den bu yana 35 milyondan fazla Golf sattı, bunlar arasında 2,8 milyondan fazla GTI (Grand Tourer Injection) bulunuyordu. Bu arada yakın zaman içerisinde satışa sunulacak modeller için de çalışmalar aktif olarak sürüyor. Geçtiğimiz aylarda Motorauthority tarafından paylaşılan fotoğraflarda herhangi bir kamuflaj olmadan karşımıza çıkan 2025 Volkswagen Golf R, firmanın içten yanmalı motor ile satışa sunacağı en son Golf R modeli olacak denilmişti. Kısa süre önce ise özellikle sürüş heyecanını kaybetmek istemeyen aile babaları için geliştirilen yeni Volkswagen Golf R Wagon karlı yollarda test edilirken görüntülendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Carscoops tarafından paylaşılan fotoğraflardaki prototip araç, tasarımsal açıdan herhangi bir sürpriz ortaya koymuyor. Yapısı gereği büyük bir yükleme alanı getirecek olan model, dört egzoz taşıyor ve son bilgilere göre sadece Avrupa pazarında elde edilebilecek gibi görünüyor. Resmi tanıtımı çok uzakta olmayan sportif wagon, Avrupa’da çok sayıda ailenin bir numaralı tercihlerinden olabilir, 2.0-litrelik dört silindirli turbo motor üzerinden 329 beygir civarında bir güç sunabilir ve verilen bilgilere göre pazara sadece DSG otomatik şanzıman ile çıkarılabilir.

Volkswagen Golf GTI yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER