reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes-Benz G-Class
Mercedes-Benz G-Class
Mercedes-Benz G-Class Stronger Than Diamonds Edition

Yeni Mercedes-Benz G-Class modelleri görücüye çıkarıldı

 - Güncelleme: 26 Mart 2024 17:45

Yeni Mercedes-Benz G-Class modelleri görücüye çıkarıldı. Bugün spesifik olarak makyajlı 2025 G550 ve G63 tanıtılmış durumda.

Efsane tasarımı ufak dokunuşlar ile makyajlayan firma, alta yer alan G550 modeline artık 3.0-litrelik altı silindirli ve turbo destekli bir mild-hybrid motor ile güç veriyor. Bir önceki G550’den farklı olarak 416 beygir yerine 443 beygir güç getiren model, güncellenmiş bir dokuz ileri otomatik şanzıman üzerine kuruluyor ve saydam kaput özelliğiyle dik arazilerde aracın altının görülmesine imkan tanıyor. Daha üstte yer alan performans odaklı 2024 G63 ise gücünü çift turbo ile desteklenen 4.0-litrelik bir V8 motordan alıyor. 48-volt mild-hybrid ile desteklenen bu 577 beygirlik motor ile dev araç 0’dan 100 km/s hıza 4,2 saniyede çıkabiliyor ve çok yüksek bir arazi performansı getiriyor. Lüks yaşam alanlarına sahip olan modeller için çok sayıda opsiyon sunuluyor, yeni G550 için fiyat 144 bin dolardan, yeni G63 içinse tam 180 bin dolardan başlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bundan önce aşağıda görebileceğiniz G-Class Stronger Than Diamonds Edition dikkat çekmişti. Model hatırlamak adına sadece 300 adet üretilecek bir seçenek konumunda yer alıyordu. “Gerçekten sonsuza kadar süren aşk” mottosuyla öne çıkarılan bu özel araç, özellikle 0,25 karat elmas içeren kapı kilit pimleri ile fark yaratıyor. Spesifik olarak kadınlara odaklanılan ve bu yüzden onların hoşuna gidebilecek hoş bir renkte üretilen araç, içinde de dış gövde rengi ile uyumlu renkte dikişlere sahip siyah nappa deri kaplama gibi bazı özel dokunuşlar taşıyor. Temelinde G500 yer alan aracın fiyatı 175 bin euro olarak açıklanmıştı.

Mercedes-Benz G-Class Stronger Than Diamonds Edition

Yeni Mercedes-Benz G-Class modelleri yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition