reklamı kapat

POPÜLER

Yeni nesil iPad ile ilgili yeni söylentiler

Apple için ürün tedarik eden Çinli bir firmanın sitesinde yeni nesil iPad ile ilgili doğruluğu şüpheli yeni detaylar açıklandı. Bunlar arasında ilk dikkat çeken muhtemel adıyla iPad 2’nin artan ekran çözünürlüğü. Siteye göre yeni ekran 1920×1280 çözünürlükte olacak. (Bu çözünürlüğün şu anki çözünürlük olan 1024×768’in iki katı, yani 2548×1536 olacağını iddia eden yabancı kaynaklar da mevcut.) Bu konuda tartışmalar sürüyor. Kimileri bunun -ve ötesinin- mümkün olduğunu, kimileri ise aksini iddia ediyor.

Sitedeki bir diğer iddia ise iPad 2’de üç eksenli jiroskop yer alacağı. Oyun deneyimini daha ileriye taşıması kesin bu gelişmenin gerçekleşmesine de kesin gözüyle bakılıyor. Yeni iPad’e ekleneceği belirtilenlerden biri de 30-pin USB bağlantı noktası. Bunun gerçekleşmesi de bir hayli olası. Kamera noktasında da iPad’de geliştirmeler olması bekleniyor. Kamera sayısı ikiye çıkıyor. Bunlardan ön yüzdeki 0.3 megapiksel olacak ve Apple’ın tüm cihazlarında kullanmayı planladığı FaceTime ile uyumlu olacak. Arka yüzdeki kameranın ise iPhone 4’teki gibi 5 megapiksellik olması bekleniyor.

Ancak sitenin yayınladığı video, tüm bu söylentilerin doğruluğuna biraz gölge düşürüyor. Site, yeni iPad’lerin beyaz olacağını söylüyor ve bunu da bir süre önce yayınlanmış olan konsept bir videoyla destekliyor.