reklamı kapat

POPÜLER

iPad LOG Tasarım

Apple, bu hafta yeni iPad modelleri tanıtacak [Güncellendi]

 - Güncelleme: 17 Ekim 2023 18:23

Teknoloji devi Apple, iki farklı kaynağın doğruladığı kadarıyla bu hafta yeni iPad modelleri tanıtacak. Tanıtım basın bültenleri ile olacak.

Güncelleme: Son iddiaların aksine Apple’dan bu hafta yeni bir iPad’in gelmeyeceği söyleniyor. Apple’ın ilk defa bir yılı yeni bir iPad tanıtmadan geride bırakacağı aktarılıyor.

Teknoloji devi Apple, aktarıldığı kadarıyla bu hafta içerisinde basın bültenleri ile iPad Air’e, iPad mini’ye ve temel iPad’e bir güncelleme yapacak. Bu yeni modellerin tasarımsal olarak herhangi bir değişiklik taşıması beklenmiyor, sadece işlemci güncellemesi ile ekranlarda bazı güncellemelerin yapılması bekleniyor. Yeni Air’e oldukça güçlü “M2” işlemci koymasına kesin gözüyle bakılan Apple, diğer yeni tabletlerine ise yüksek ihtimalle A16 Bionic ile güç verecek. Apple bu aralar OLED iPad Pro’yla da gündeme geliyor. 11-inç ve 13-inç olmak üzere iki farklı boyutta gelecek OLED iPad Pro, en son duyduğumuz kadarıyla Apple’ın ürün gamında OLED ekran kullanan tek tablet olmayacak. Apple’ın iPad tarafında OLED ekran kullanımını “Pro” seviyede başlatacağı ancak 2026 yılı gibi OLED ekranlı orta seviye iPad’ler de (Air ve Mini gibi) pazara sunacağı aktarılıyor. 2024’ün ortasında lanse edilmesi beklenen OLED iPad Pro bünyesinde hibrit bir OLED panel taşıyacak, tablet bu esnek ve sert malzemelerin bir araya getirildiği yeni nesil panel ile gerçek siyahları ve canlı renkleri olabildiğince dayanıklı bir temelde sunacak. Normal OLED panellerden daha ince olacağı iddia edilen bu panel için tedarikçileriyle (Samsung Display ve LG Display olduğu düşünülüyor) uzun süreli bir geliştirme sürecine girişen Apple, yeni nesil tablette şimdi olduğu gibi 120 Hz yenileme hızı sunacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni iPad modelleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli