reklamı kapat

POPÜLER

Yeni nesil LG bilgisayarlar CES’te tanıtılacak

LG, hibrit Tab-Book cihazlarının haricinde yeni nesil PC serisini de önümüzdeki ay (8-11 Ocak) Las Vegas‘ta düzenlenecek olan tüketici elektroniği fuarı CES‘te tanıtacağını açıkladı. Güney Koreli şirketin CES Fuarı öncesinde duyurduğu PC serisinde Tab-Book, Ultrabook ve hepsi bir arada PC’leri yer alıyor. LG, bu cihazlardan bazılarını ilk olarak Ekim ayında görücüye çıkarmıştı.

LG Tab-Book
LG Tab-Book
LG’nin CES’te görücüye çıkaracağı ilk ürün LG Tab-Book (H160.) Windows 8 ile uyumlu olan cihaz, tablet ve notebook deneyimini en iyi şekilde kullanıcılara sunuyor. 11,6 inç dokunmatik IPS ekranla birlikte gelen hibrit cihaz, 15,9 mm inceliğinde ve 1,05 kilogram ağırlığında. Q klavyesi ekranın altından çıkarak rahat bir kullanım imkanı sunan Intel Core i5 işlemcili cihazın pili 12 saate kadar dayanabiliyor. Wi-Fi, Bluetooth, HDMI, USB ve microSD kart desteği cihazın bağlantı noktaları arasında yer alıyor.

LG Z360
LG Z360
LG’nin Z360 olarak adlandırdığı Ultrabook, güçlü özelliklerinin haricinde ince ve şık tasarımıyla dikkat çekiyor. 1,15 kilogram ağırlığa ve 13,6 mm inceliğe sahip olan Ultrabook, Intel’in üçüncü nesil Core i5 işlemcisini kullanıyor. Yalnızca 8 saniyede açılan cihazın Full HD ekranı IPS ekran teknolojisine ve 300 nitlik bir parlaklıklık değerine sahip.

AIO V325
LG Tab-Book
LG’nin son duyurduğu cihaz ise hepsi bir arada bilgisayarı AIO V325. Windows 8 işletim sistemi uyumlu cihaz, 10 parmak dokunmatik özelliğine sahip. 23 inçlik (IPS) ekranlı hepsi bir arada, program ve uygulamalara yönelik işlemlerin rahat bir şekilde yapılabilmesine olanak tanıyor. Cihazda bu özelliklerin haricinde TV kartı ile entegre edilmiş picture-in-picture (PIP) özelliği de bulunuyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar herhangi bir program çalışırken aynı zamanda canlı olarak TV’de izleyebiliyor. Intel Core i5 işlemci ve  GeForce GT640M GPU cihazın diğer özellikleri arasında yer alıyor. LG’nin önümüzdeki ay tanıtacağı cihazların satış fiyatı şu an için ne yazik ki belli değil. İki hafta sonra Amerika’da gerçekleşecek olan CES Fuarı’nda bu cihazlar hakkında daha çok bilgiye sahip olacağız.