reklamı kapat

POPÜLER

lg-tab-book-duo-2

LG, Windows işletim sistemli yeni tabletini duyurdu

LG, Tab Book ailesini Tab Book Duo ile genişletmeye hazırlanıyor. 2013 yılından bu yana Windows 8 ile Android arasında gidip gelen Tab Book’lar en yeni üyesinde yeniden Windows işletim sistemine dönüyor.

Giderek incelen ve hafifleyen tabletlerin aksine LG Tab Book Duo 530 gramlık ağırlığıyla karşımıza çıkıyor. 437 gramlık iPad Air 2 ve 465 gramlık Samsung Galaxy Tab S düşünüldüğünde rakiplerine göre ağır kalan Tab Book Duo’nun ağırlığını artıran bir de harici klavyesi var. Bluetooth aracılığıyla bağlandığı klavyesiyle 792 gram ağırlığa ulaşan tablet, her ne kadar rakiplerinin gerisinde kalsa da klavye sayesinde işlevselliğini artırmayı başarıyor. Ayrıca klavye diğer mobil cihazlara da bağlanabiliyor. Klavyesiyle hibrit dizüstü bligisayarları andıran Tab Book Duo, hibritlerin aksine klavyeye oturtulacak şekilde tasarlanmamış. Tabletin ayakta durabilmesi için arkasında bir adet katlanabilir dayanak bulunuyor.

lg-tab-book-duo-2
10,1 inç boyutundaki IPS LCD ekranı, dört çekirdekli işlemcisi, USB 3.0 ve micro-HDMI girişi tabletin diğer özellikleri arasında yer alıyor. Windows 8.1 işletim sistemi ile geleceği bilinen tabletin bataryası da tam dolu şarjla 11 saate varan kullanım süresi vadediyor. LG, şimdilik sadece Kore’de satışa sunduğu tabletin diğer ülkelerde de satılıp satılmayacağına ilişkin bir duyuru yapmadı.