reklamı kapat

POPÜLER

windows 7

Microsoft uyardı: O güncellemeyi yüklemeyin!

Her yeni yazılım güncellemesi, ufak tefek de olsa bazı bugları da beraberinde getirir. Ardından firmalar o bugları gidermek için yeni bir güncelleme daha yayınlar. Ancak Microsoft’un telaşına bakılırsa, Windows 7 kullanıcılarının bu güncellemeyi kesinlikle yüklememeleri gerek.

10 Aralık’ta Windows 7 kullanıcıları için yayınlanan KB3004394 kodlu güncellemenin birçok soruna yol açtığı ortaya çıktı. Microsoft söz konusu güncellemenin hatalarla dolu olduğunu kabul etmekle kalmadı, aynı zamanda kullanıcıları KB3004394 güncellemesini yüklememeleri konusunda uyardı.

Ancak birçok kullanıcı gibi siz de bilgisayarınızı “güncellemeleri otomatik yükle” şeklinde ayarladıysanız buglı güncellemeyi çoktan indirdiniz demektir. Neyse ki Microsoft, sorunu gidermek adına KB3024777 kodlu başka bir güncelleme daha yayınladı.

Güncellemeyi aynı zamanda başka bir program indirmeden manuel olarak kaldırmak da mümkün. Bunun için yapmanız gerekenler:

Denetim Masası > Programlar > Programlar ve Özellikler > Yüklü güncelleştirmeleri görüntüle dedikten sonra KB3004394 üzerine gelerek sağ tıkla “kaldır”a tıklayıp güncellemeden kurtulabilirsiniz.

YORUMLAR