reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Windows 10

Windows 10’un şubat ayı güncellemesi gecikecek

Son zamanlarda Microsoft‘un adını Windows 10 için planlanan yeni güncellemelerle birlikte oldukça sık duyuyoruz. Paylaşılan bu yenilikler büyük heyecan uyandırıyor fakat firma şimdi şubat ayında yayınlanması gereken güncellemenin gecikmesiyle gündeme geliyor.

Advertisement

Geçtiğimiz dönemde Windows 10‘a görüntü içinde görüntü özelliğinin geleceği ve bu sayede ekranın kenarındaki ufak bir pencerede video izlenebileceği açıklanmıştı. Ardından Windows 10’un tasarım değişiklikleri netlik kazandı. Arka arkaya gelen olumlu gelişmelerin ardından Microsoft’un bu ayki güncellemeyi ertelediği ortaya çıktı.

Windows 10 her ay düzenli olarak yayınlanan güncellemelerle işletim sistemindeki hataları düzeltiyor ve yeni özellikleri kullanıma sunuyor. Bu güncellemeler o kadar düzenli bir şekilde geliyor ki, her ayın ikinci salı gününde paylaşılacağı biliniyor. Fakat son zamanlarda gündemde olan problemlerin düzelmesi biraz daha zaman alacak. Microsoft şubat ayı güncellemesini bir sonraki aya kadar gerçekleştirmeyecek. Daha net bir şekilde belirtmek gerekirse bir sonraki güncelleme 14 Mart‘ta yayınlanacak.

Şimdilik bu gecikmenin nedeni bilinmiyor ancak güncellemeler sırayla paylaşılsa da, bir bütün olarak iş görüyor. Bu sebeple güncellemelerden birinde ortaya çıkan problem böyle bir gecikmeye neden olabilir. Sorunlara rağmen güncellemeyi yayınlamaktansa, problemi çözene kadar bekleyip daha büyük sorunlara neden açmasına engel olmak çok daha mantıklı bir tercih olarak öne çıkıyor. Windows’un bu sebeple son güncellemeyi ertelediği düşünülüyor.