reklamı kapat

POPÜLER

Sony, VAIO kullanıcılarını uyardı: Windows 10’u hemen yüklemeyin

VAIO markası artık Sony’ye ait olmasa da Japon üretici eski cihazlarına destek vermeye devam ediyor. Windows 10 güncellemeleriyle ilgili açıklama yapan şirket, kullanıcılarına bir müddet daha beklemelerini tavsiye ediyor.

Bildiğiniz üzere Windows 10, 29 Temmuz’da yayınlandı ve tüm kullanıcılara aynı anda olmasa da yavaş yavaş, kademeli olarak dağıtılmaya devam ediyor. Dolayısıyla henüz Windows 10 güncellemesi almayan binlerce kullanıcı mevcut. Güncellemeyi yüklemesine rağmen birçok sorunla karşılaşan kullanıcı da. Ancak bunun doğrudan Windows 10’dan değil, PC üreticilerinin bilgisayarları Windows 10’a hazır hale getirmemesinden kaynaklandığını biliyoruz. Nitekim Sony’nin açıklamaları da bunu kanıtlar nitelikte.

Destek sayfasından VAIO kullanıcılarını uyaran Sony, Windows 10 için acele etmemelerini tavsiye etti. Sürücülerini güncellemeye devam eden şirket, halihazırda kullanılan işletim sistemine bağlı olarak ekim-kasım aylarına tarih verdi. Buna göre Windows 8.1 kullanıcıları ekim ayında, Windows 8 kullanıcıları ise kasım ayında Windows 10’u sorunsuz yükleyebilecek. Bilgisayarlar güncellemeye hazır hale geldiğinde Sony kullanıcılarını bilgilendirecek.