reklamı kapat

POPÜLER

MacBook Air

Yeni nesil MacBook Air için de “çentik” iddiası gündemde

Teknoloji devi Apple, bugün yeni nesil MacBook Air için de ortaya atılan “çentik” iddiasıyla gündemde yer alıyor. İşte son bilgiler;

Apple, bu akşam 14 inç ve 16 inç ekranlı yeni nesil MacBook Pro modellerini tanıtacak. İşte bu modellerde yüzde 99 ihtimalle bir ekran çentiği yer alacak. Bu ekran çentiğinde kamera ve sensörler bulunacak, bu sayede modellerin çerçeveleri çok ince olacak.

Ekran çentiğine rağmen Face ID taşımayacak MacBook Pro modelleri, Mac dünyasında çentik kullanımı konusunda bir başlangıç olacak. Kaynaklara göre 2022’de yeni MacBook Air gelecek ve onda da bir çentik yer alacak.

MacBook tarafı için çentik kullanımı şimdiden oldukça tepki çekiyor. Bazı kişiler çerçeveler inceleceği için bunu kabul ederim diyor ancak çoğu kişi bu hataya düşülmemesi gerektiğini belirtiyor.

iPhone tarafında çentik kullanmayı 2022’de bırakması beklenen Apple, çentiği Mac’lere getirerek inanılmaz büyük bir tartışmanın ortasında kalacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, MacBook Air dışında HomePod tarafında da büyük planlar yapıyor

Apple’da 2012 ile 2016 yılları arasında çalışan Afrooz Family, Apple’a geri dönüyor. Family, firma tarafından HomePod yazılım takımının başına getirilmiş durumda.

Teknoloji devi biliyorsunuz akıllı hoparlör pazarında HomePod modelleriyle hiç öne çıkamıyor. Bu açıdan Afrooz Family’den beklenen bunu değiştirmek ve HomePod modellerini rakipler ile daha rekabet edebilir hale getirmek.

Bunun arkasında da gerçek anlamda yazılım yer alıyor. Çünkü HomePod’ların donanımları gerçekten çok iyiler. Onları geri plana iten, rakiplerinde olup kendilerinde olmayan akıllı özellikler.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi telefonlarını tam olarak böyle test ediyor